ثبت نام تیم ثامن‌الحجج(ع) در رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد

 در کشتی وزن ۷۴ کیلوگرم، جنجال‌ها بالا گرفت و مسابقه قطع شد. زمانی هم که پرسپولیس کشتی ۹۶ کیلو را واگذار کرد، کادر فنی و کشتی‌گیران این تیم سالن را ترک کردند و حاضر به انجام مسابقه ۱۲۰ کیلو نشدند.

بنا بر این گزارش، تیم داماش بابل هم با برتری چهار بر سه، مقابل فولاد ماهان اصفهان بر سکوی سوم لیگ ایستاد.

جزییات اتفاق‌های فینال لیگ بر‌تر در ادامه آمده است.

ثامن الحجج سبزوار پنج ـ پرسپولیس جویبار دو (اسامی تیم ثامن در ابتدا آمده است.)
۵۵ کیلوگرم: حسن رحیمی سه ـ فرزاد جعفری صفر (دو ـ صفر و یک ـ صفر کلینچ)

دو کشتی‌گیر بسیار پر تحرک شروع کردند و این رحیمی (ملی پوش ایران در المپیک لندن و دارنده مدال برنز جهان) بود که ابتکار عمل را به دست گرفت و یک بار با زیرگیری و یک بار با بیرون بردن حریف از تشک دو ـ صفر جلو افتاد و تایم نخست را برد.

در یک دقیقه اول از تایم دوم امتیازی رد و بدل نشد. رحیمی حملاتش را در سی ثانیه پایانی شروع کرد، ولی جعفری مقاومت نمود. در کلینچ این رحیمی بود که باید یک خم را در اختیار می‌گرفت و با خاک کردن، نخستین پیروزی را نصیب تیم ثامن کرد.

۶صفر کیلوگرم: بهنام احسان‌پور صفر ـ اوپان سات دو (صفر ـ یک کلینچ و صفر ـ یک)

اوپان سات (قهرمان سال ۲۰۱۰ اروپا) در حالی به روی تشک آمد که در کشتی صبح مصدوم شده بود و زانوی چپش را بسته بود. تایم اول این مسابقه امتیازی نداشت و در کلینچ کشتی‌گیر روسی پرسپولیس یک ـ صفر پیروز شد.

در ثانیه چهلم، تایم دوم سات موفق شد از پای راست احسان‌پور (قهرمان جوانان جهان) زیرگیری کند و یک ـ صفر پیش افتد. در ادامه احسان‌پور هر چه تلاش کرد به پاهای سات نرسید و این مسابقه را باخت تا دو تیم یک ـ یک برابر شوند.

۶۶ کیلوگرم: مهدی تقوی پنج ـ مسعود کمروند صفر (سه ـ صفر و دو ـ صفر) 

در حالی که سی ثانیه به پایان مسابقه مانده بود و تقوی (دارنده دو طلای جهان) راه نفوذی برای رسیدن به پاهای حریفش پیدا نمی‌کرد، با یک فته پای زیبا از بالا کمروند را به پل زد و سه ـ صفر برنده شد. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA