راه‌اندازی سایت تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر

 معاون فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر رونمایی و آماده بهره‌برداری می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس ،حمید پارسایی درباره تغییر نحوه ثبت کد پستی و نشانی اظهار داشت: براساس قانون و آئین نامه سال 78 تغییر کد پستی برای افرادی که نشانی سکونتشان تغییر کرده الزامی است و باید با مراجعه به سایت سازمان ثبت احوال نسبت به ثبت تغییر نشانی اقدام کنند.
وی ادامه داد: تغییر کد پستی سال‌هاست که به این روال انجام می‌شود ولی افراد کمتر به سایت مراجعه و نسبت به ثبت تغییر نشانی اقدام می‌کنند.
پارسایی بیان داشت: هم اکنون سایت جدیدی مختص تغییر نشانی و کد پستی در حال طراحی است که آدرس اینترنتی آن اعلام می‌شود.
معاون فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: حدود 80 دستگاه خدمات رسان به صورت آنلاین به سایت دسترسی دارند و با تغییر نشانی در این سایت دیگر نیازی به تغییر کارت ملی نیست و هزینه‌ای برای هموطنان ایجاد نمی‌شود.
پارسایی درباره زمان راه‌اندازی این سایت بیان داشت: سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر رونمایی و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تغییر نشانی در کارت‌های هوشمند چگونه اعمال می‌شود گفت: در این کارت‌ها که در آینده جایگزین کارت‌های فعلی می‌شود، تغییر نشانی در تراشه‌ای انجام می‌شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA