پردیس، حمیدیه، قصرقند و لنده به نقشه تقسیمات کشوری اضافه شد

 دولت با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با ایجاد چند شهرستان جدید در استان های تهران، خوزستان، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده(13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری-مصوب 1362- تصویب کرد؛ شهرستان پردیس به مرکزیت شهر جدید پردیس از ترکیب بخش های بومهن و جاجرود در تابعیت استان تهران ایجاد می شود.
همچنین بخش بومهن به مرکزیت شهر بومهن از ترکیب دهستان های گلخندان و کرشت در تابعیت شهرستان تهران و بخش جاجرود به مرکزیت روستای خسروآباد از ترکیب دهستان های جاجرود و سعید آباد در تابعیت شهرستان تهران ایجاد می شود.
بر این اساس، دهستان های گلخندان، کرشت، جاجرود و سعیدآباد هم در تابعیت بخش مرکزی شهرستان تهران ایجاد می شود.
ایجاد شهرستان حمیدیه در استان خوزستان
بر اساس مصوبه دیگر دولت، شهرستان حمیدیه به مرکزیت شهر حمیدیه از ترکیب بخش مرکزی شامل دهستان های کرخه و دهکده و بخش گمبوعه شامل دهستان های طراح و جهاد در تابعیت استان خوزستان ایجاد می شود.
همچنین دهستان دهکده به مرکزیت روستای دهکده در تابعیت بخش حمیدیه شهرستان اهواز و بخش گمبوعه به مرکزیت روستای گمبوعه بزرگ از ترکیب دهستان های طراح و جهاد در تابعیت شهرستات اهواز ایجاد می شود.
ایجاد شهرستان قصرقند در استان سیستان و بلوچستان
بر اساس مصوبه دولت، شهرستان قصر قند به مرکزیت شهر قصرقند از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر قصرقند از ترکیب دهستان های هیت و هلونچکان، بخش ساربوک و تلنگ در تابعیت استان سیستان و بلوچستان ایجاد می شود.
همچنین دهستان هیت به مرکزیت روستای هیت، دهستان خمیری به مرکزیت روستای خمیری، دهستان شارک به مرکزیت روستای شارک، بخش ساربوک به مرکزیت روستای ساربوک و بخش تلنگ به مرکزیت روستای تلنگ در تابعیت شهرستان نیکشهر ایجاد می شود.
ایجاد شهرستان لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد
همچنین با تصویب هیئت وزیران، شهرستان لنده به مرکزیت شهر لنده از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر لنده مشتمل بر دهستان های طیبی گرمسیری شمالی و عالی طیب و بخش موگرمون در تابعیت استان کهگیلویه و بربراحمد ایجاد می شود.
بر این اساس، دهستان وحدت به مرکزیت روستای وحدت آباد، دهستان شیتاب به مرکزیت روستای شیتاب و بخش موگرمون از ترکیب دهستان های شیتاب و وحدت در تابعیت شهرستان کهگیلویه ایجاد می شود.
این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA