ممنوعیت تردد انفرادی زوار عتبات عالیات از مرزهای قصرشیرین

 حسین پروین افزود: سفر به عتبات عالیات تنها از طریق کاروان های تحت پوشش سازمان حج و زیارت امکان پذیر است و خارج از این امکان سفر به شهرهای مذهبی عراق وجود ندارد.

وی تصریح کرد: هم اکنون بطور میانگین، روزانه 15 کاروان مجاز متشکل از زائران عتبات عالیات از طریق مرز خسروی عازم اماکن مقدس عراق می شوند که در صورت موافقت مسوولان و ظرفیت های موجود در خسروی، این مرز آمادگی افزایش میزان تردد کاروان های مجاز عتبات عالیات را در ایام اربعین حسینی دارد که هنوز در این خصوص تصمیمی گرفته نشده است.

پروین به افرادی که بخواهند از راه های غیرمجاز و یا مرز پرویزخان این شهرستان به عتبات عالیات سفر کنند، هشدار داد و گفت: مرز پرویزخان فقط برای مسافران، گردشگران و بازرگانان به اقلیم کردستان عراق است و تردد به دیگر شهرهای عراق بخصوص شهرهای مذهبی از این طریق ممنوع است و مشکلات و گرفتاری هایی به همراه دارد.

فرماندار قصرشیرین گفت: تردد انفرادی زوار به عتبات عالیات هم اکنون فقط از طریق مرز مهران در استان ایلام انجام می شود و مرز خسروی شهرستان قصرشیرین فقط برای تردد کاروان های مجاز تحت پوشش حج و زیارات در نظر گرفته شده است.

همه ساله در ایام ماه محرم بویژه تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی تقاضا برای تردد انفرادی به عتبات عالیات افزایش پیدا می کند و برغم توصیه و تاکید مسوولان در خصوص عواقب منفی انجام اینگونه سفرها به کشور عراق، باز هم شاهد حضور خیل عظیم مشتاقان و عاشقان اباعبدالله (ع) در شهرهای مرزی کشور بخصوص قصرشیرین هستیم.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 186 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، دارای دو مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA