جرائم خشن در کشور 47 درصد کاهش یافته است

  جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: جرائم خشن در کشور نسبت به سال گذشته 47 درصد کاهش یافته است.

سردار سرتیپ ˈاحمد رضا رادانˈ در جمع خبرنگاران در همدان افزود: دامنه اجرای طرح امنیت اجتماعی مطالبات مردمی در حوزه امنیت اجتماعی، برخورد با سارقان به عنف، زورگیرها و دیگر موضوعات بوده و تا رفع دغدغه مردم این طرح ادامه می یابد.

بگفته وی، به هر میزان هزینه جرم مجرمان بالا برود دایره مجرمان نیز کمتر می شود و همین امر موجب کاهش شدید جرم در کشور می شود.

وی افزود: بعد از برخورد ناجا با زورگیران ، مجرمان احساس خطر کرده و آنان وقتی احساس می کنند برخورد به جرم شدید است سعی می کنند نسبت به انجام جرم ملاحظاتی داشته باشند.

وی در خصوص آمادگی پلیس برای انتخابات آتی اظهار کرد: با توجه به افزایش بصیرت مردم احتمال بروز هر گونه مشکلی بسیار پایین بوده در عین حال پلیس با توجه به تجربیات سال 88، در صورت بروز هرگونه موردی، دقیق تر، قوی تر و به هنگام تر از قبل حضور می یابد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در خصوص برخورد با اخلاگران بازار ارز نیز بیان کرد: مسایل اقتصادی را کمتر باید امنیتی کرد اما در صورت نیاز و ضرورت باید پلیس وارد شود.

سردار رادان اضافه کرد: با توجه به اینکه معتقد به امنیتی شدن فضای اقتصادی نیستیم ولی در زمان اخلال در بازار ارز با ورود پلیس و دیگر نهادهای امنیتی مخلان اقتصادی دستگیر شدند و آرامش در بازار حاکم شد.

وی گفت: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته انتظامی همدان رتبه سوم کشور را از آن خود کرده و این مجموعه در شاخص پیشگیری و مقابله خوب عمل کرده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA