سهام عدالت کارگران در 15 استان پرداخت می شود

 معاون فرهنگی، اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سهام عدالت به کارگران فصلی و ساختمانی در 15 استان کشور پرداخت می شود.
به گزارش ایرنا، ˈکاوه اشتهاردیˈ از آغاز پرداخت نهایی این سهام در استان های ایلام، کهکیلویه و بویراحمد، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی از هفته گذشته خبر داد.
وی اضافه کرد: پرداخت این سهام در 10 استان کرمان، یزد، مرکزی، سمنان، زنجان، قزوین، بوشهر، اردبیل، قم و گلستان نیز تا چند هفته آینده آغاز می شود.
وی گفت: در راستای پرداخت این سهام در مجموع دو میلیون و 300 هزار کارگر در سطح کشور مورد پایش اطلاعات قرار گرفته اند.
وی با بیان اینکه هم اکنون 10 میلیون نفر کارگر بیمه شده تامین اجتماعی در کشور وجود دارد افزود: این تعداد با احتساب افراد زیرپوشش بیمه، مستمری بگیر و خانواده تحت حمایت کارگران به 35 میلیون نفر می رسد.
وی اعطای کارت اعتباری خرید برای هر یک از کارگران به مبلغ 15 میلیون ریال خبر داد و گفت: کارگران با استفاده از این کارت می توانند کالاهای تولید داخل را خریداری کنند.
معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این کارت ها به صورت تسهیلات قرض الحسنه اعطا می شود، افزود: بانک های توسعه تعاون، رفاه کارگران و صندوق مهر امام رضا(ع) متولی اعطای این کارت ها است.
اشتهاردی یادآور شد: با توجه به پیشتاز بودن خراسان جنوبی در این زمینه، نخستین کارت های اعتباری خرید برای کارگران در دهه فجر امسال در این استان توزیع می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA