• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار ورزشی

نفرات اول بازی های آسیایی از خدمت سربازی معاف شدند

 نمایندگان مجلس جزییات طرح اصلاح قانون سرباز قهرمان را با 156 رای موافق، 28 رای مخالف و 16 رای ممتنع از مجموع 235 نماینده حاضر تصویب کردند.

با تصویب نمایندگان مجلس و براساس ماده واحده این طرح، تبصره 4 ماده واحده قانون سرباز قهرمان مصوب 13 اسفندماه 1376 اصلاح و دو تبصره نیز به عنوان تبصره های 4 و 5 به آن الحاق شد.

براساس تبصره 4 ماده واحده این طرح، قهرمانان بازی های المپیک شامل نفرات اول تا سوم و قهرمانان اول و دوم مسابقات قهرمانی جهان و نفرات اول بازی های آسیایی در رشته های ورزشی تحت پوشش کمیته بین المللی المپیک (IOC) و مقام اول تا سوم مسابقات جام جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال و همچنین یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک جهانی معاف از سربازی با معرفی وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح پس از طی دوره آموزش نظامی در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می شوند.

همچنین نمایندگان در تبصره پنج ماده واحده این طرح مقرر کردند: تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب هشتم مهرماه 1386 می توانند علاوه بر مشمولین تبصره 4 این قانون مقام های اول، دوم و سوم بازی های آسیایی و مسابقات جهانی را با معرفی وزارت ورزش و جوانان و با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوطه به صورت پیمانی جذب و استخدام کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین براساس تبصره دیگری در این طرح مقرر کردند آیین نامه اجرایی موضوع معافیت سربازان قهرمان مشمول این قانون به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان و با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تهیه می شود و به تایید ستاد کل نیروهای مسلح می رسد.

براین اساس، آیین نامه اجرایی موضوع جذب و استخدام قهرمانان مشمول این قانون به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان و با همکاری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری تهیه می شود.

همچنین این آیین نامه ها حداکثر سه ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیات وزیران می رسد.

یک فوریت این طرح در جلسه روز یکشنبه هشتم مردادماه 1391 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA