پیمانکاران مشمول کاهش دو درصدی مالیات علی الحساب می شوند

 ˈ حسین وکیلی ˈ، افزود: براساس قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی داخلی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم ، پنج درصد مالیات علی الحساب دریافت کنندگان وجوه به سه درصد کاهش یافت.

به گزارش ایرنا، وی اظهار داشت: این امر سبب شده تا ابهاماتی برای زمان اجرایی شدن آن برای برخی از کارفرمایان ، ذیحسابان و برخی از فعالان اقتصادی به وجود آید.

وکیلی با بیان آنکه، این ماده ارتباطی به تاریخ قرارداد ها ندارد و پرداخت هایی که از 25 شهریور 91 توسط کارفرمایان صورت می گیرد باید به جای کسر 5 درصد ، سه درصد باشد ،گفت:اگر قرارداد ها قبل از این قانون منعقد شده باشد نیز مشمول این ماده می شوند.

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: ذیحسابان ، کارمندان ادارات مالیاتی و فعالان اقتصادی باید به زمان مندرج در قانون توجه داشته باشند ضمن آنکه باید پرداخت هر ماه حداکثر تا پایان ماه بعد به حساب اداره امور مالیاتی انجام شود.

وی افزود: پرداخت های انجام شده قبل از لازم الاجرا شدن این قانون از حیث میزان علی الحساب مالیات قابل کسر و موعد پرداخت تابع مقررات قبل از اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم است.

یادآور می شود: در ماده 104 قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، عبارت « پنج درصد ( 5 % ) آن به عنوان علی الحساب مالیات مؤدی ( پرداخت کنندگان وجوه ) کسر و ظرف سی روز » حذف و عبارت « سه درصد (3 % ) آن به عنوان علی الحساب مالیات مودی ( پرداخت کنندگان وجوه ) کسر و تا پایان ماه بعدی » جایگزین می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA