تعیین نرخ بلیت پروازهای خارجی به صورت شناور

 ˈحمیدرضا پهلوانیˈ، تصریح کرد: هم اکنون ارز برای پروازهای خارجی به صورت آزاد محاسبه و سوخت مورد نیاز این پروازها نیز برمبنای فوب خلیج فارس تعیین می شود بنابراین براساس این پارامترها، قیمت بلیت پروازهای خارجی به صورت شناور خواهد بود.

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه تعیین قیمت بلیت های خارجی تابعی از اطلاعاتی است که یاتا به شرکت های هواپیمایی به صورت مستمر داده می شود، گفت: با توجه به واحد ارزی کشور و همچنین تعیین مولفه زمانی حداقل 2 ماه برای تعیین محاسبه نرخ بلیت هواپیما، این شرکت های هواپیمایی هستند که در طی این فرایند زمانی چه قیمتی را برای پروازهای خود تعیین کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به افزایش بین 90 تا 105 درصدی نرخ بلیت پروازهای خارجی اظهار داشت: این افزایش قیمت ها با توجه به نرخ آزاد ارز و همچنین سوخت بر مبنای فوب خلیج فارس اعمال و ابلاغ شده است.

پهلوانی در خصوص کاهش میزان مسافر با توجه به افزایش نرخ بلیت پروازهای خارجی گفت: براساس آماری در نیمه دوم آذرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل و بدون در نظر گرفتن ماه محرم، به صورت میانگین 3 درصد کاهش تعداد پرواز و 5 درصد کاهش تعداد مسافربرای تمام شرکت های هواپیمایی صورت گرفته است.

وی افزود: این آمار در حالی است که اکنون در فصلی قرار داریم که تقاضا برای سفر بسیار اندک است ضمن اینکه این موضوع نیز برای مجموعه صنعت هوایی قابل پیش بینی بود که با افزایش قیمت بلیت هواپیما با کاهش استقبال عمومی مواجه شویم.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در عین حال تصریح کرد: در طول دو هفته پایانی آذرماه به طور خاص برخی شرکت های هواپیمایی با 143 درصد افزایش مسافر و همچنین بعضی شرکت های دیگر با 57 درصد کاهش همراه بودند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA