دانش آموزان از سال 94 سه ساله دیپلم می گیرند

  رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: از سال 1394 به بعد همه دانش آموزان دوره متوسطه با حذف دوره پیش دانشگاهی و همه هنرجویان هنرستان ها بعد از سه سال و کسب نمره قبولی، فارغ التحصیل شده و دیپلم می گیرند.

به گزارش ایرنا، ˈعبدالامیر عرفیˈ افزود: هم اکنون دوره تحصیل در هنرستان ها دو ساله است که با اجرای نظام آموزشی شش، سه، سه، هنرستانی ها از این پس با سپری کردن سه سال در مراکز فنی و حرفه ای و کاردانش و کسب نمره قبولی در همه درس ها، دیپلم خود را اخذ خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای نظام آموزشی جدید، امتحانات دانش آموزان پایه ششم ابتدایی به صورت منطقه ای برگزار می شود، گفت: در سال تحصیلی جاری امتحانات دانش آموزان پایه ششم ابتدایی در بیش از 710 منطقه آموزش و پرورش به صورت منطقه ای برگزار می شود.

عرفی افزود: در مناطق آموزش و پرورش کشور، ستادی تشکیل و برنامه امتحانات تهیه، تنظیم و ابلاغ می شود.

وی اضافه کرد: همچنین در این ستاد، معلمان همان منطقه پرسش های امتحانی را طراحی کرده و امتحانات به صورت منطقه ای برگزار خواهد شد و معلمان مدرسه اوراق امتحانی را تصحیح خواهند کرد.

عرفی در مورد نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان سایر پایه های تحصیلی گفت: درسایر پایه های تحصیلی امتحانات به شکل گذشته برگزار می شود به عنوان مثال اگر امتحانات سایر پایه های تحصیلی کمی بوده به صورت کمی و چنانچه کیفی باشد به صورت کیفی برگزار می شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: امتحانات دانش آموزان راهنمایی به صورت ترکیبی (فعالیت دانش آموز در کلاس و آزمون کتبی) پایه های اول تا چهارم ابتدایی به صورت کیفی توصیفی، بخشی از امتحانات پایه پنجم ابتدایی کیفی و توصیفی و درصد بیشتری به صورت کمی(نمره ای) برگزار می شود.

وی با بیان اینکه امتحانات دوره متوسطه نیز به صورت کتبی برگزار می شود، گفت: بخشنامه برگزاری امتحانات پایه ششم براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA