گروه بندی 16 فدراسیون برای اعزام به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی

 دبیرستاد تدارکاتی بازی های آسیایی والمپیک کشورمان ازگروه بندی 16 فدراسیون و برآورد موفقیت احتمالی آنان در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی خبر داد.

ˈاصغر رحیمیˈ افزود: پس ازجمع بندی نظرات مسوولان مربوطه، فدراسیون ها به سه گروه شانس کسب مدال طلا، شانس کسب مدال های رنگارنگ و فدراسیون هایی که شانس کسب مدال ندارند، تقسیم شدند.

وی گفت: این گزارش تحلیلی به زودی در جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک مورد بحث و بررسی اعضا قرار خواهد گرفت تا در نهایت مشخص شود کدام یک از فدراسیون ها به سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی اعزام خواهند شد.

سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از 17 تا 28 خرداد 92 در شهر ˈریوˈ اندونزی برگزار می شود.

رحیمی تصریح کرد: برخی ازفدراسیون ها ازجمله فوتبال و تکواندو در زمان برگزاری بازی های همبستگی کشورهای اسلامی رقابت های مهم جهانی در پیش دارند و نمی توانند تیم های نخست خود را به این پیکارها اعزام کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به مشکلات مالی در نظر داریم کاروانی با کیفیت را به بازی ها اعزام کنیم هر چند که می دانیم 57 کشور در این رقابت ها حضور دارند و در برخی از رشته های ورزشی حرف اول را در جهان می زنند.

رحیمی گفت: برخی از کشورهای عربی از آنجا که در مسابقات جهانی و مهم از جمله المپیک و قهرمانی جهان به عنوانی خوب دست پیدا نمی کنند با تمام توان در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شرکت می کنند تا برای خود اعتباری کسب کنند.

وی گفت: احتمالا اردوهای آمادگی تیم های اعزامی از اوایل سال آینده برگزار خواهد شد و ما در نظر داریم با توجه به مشکل منابع مالی، اردوها به شکل متمرکز در چند نقطه و زیر نظر مستقیم مسوولان کمیته ملی المپیک برگزار شود.

عربستان میزبان دوره اول بازی های همبستگی کشورهای اسلامی به مقام نخست این رقابت ها دست یافت و کشورهای مصر وقزاقستان به ترتیب دوم و سوم شدند.

کاروان کشورمان هم با 11 طلا، 9 نقره و هفت برنز به مقام چهارمی بازی ها اکتفا کرد و عراق پنجم شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA