برنامه سبد غذایی مطلوب بزودی ابلاغ می شود

معاون بهداشتی وزارت بهداشت، از انجام طرح مطالعه کشوری ریزمغذی‌ها و ابلاغ برنامه سبد غذایی مطلوب خبر داد.
علیرضا مصداقی نیا اظهار داشت: طرح مطالعات کشوری بار بیماریها و عوامل خطر در دست انجام است و دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور فعالیتهای خوبی را در این زمینه انجام داده اند.

وی افزود: کار بزرگی در این مطالعه صورت گرفته و نتایج این مطالعه به ما نشان خواهد داد که اهمیت بیماریهای غیرواگیر و عوامل خطر در استانهای مختلف چه قدر است و همچنین حوزه سلامت می تواند بر اساس آن برنامه ریزیهای به روز تری انجام دهد.
مصداقی نیا ادامه داد: به صورت زیر بنایی فکر کردیم که چه کارهایی باید در حوزه بهداشت انجام شود، یکی از این برنامه ها مطالعه شاخصهای بهداشتی بود که این برنامه فوق العاده مهمی بود و در سطح استانهای کشور اطلاعات را آنالیز کردیم و گزارشات آن یکی دو ماه پیش ارائه شد.
معاون وزیر بهداشت، یکی دیگر از کارهای مهم حوزه بهداشت را طرح مطالعه کشوری ریزمغذی‌ها عنوان کرد و گفت: مطالعه ریز مغذی ها در سطح کشور و استانها در دست انجام است که تا انتهای سال جاری جوابهای آن اعلام می شود و برنامه سبد غذایی مطلوب بزودی به دانشگاهها ابلاغ خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: ریز مغذی ها برای سلامتی، رشد و پایداری سلامت افراد بسیار مهم است و هر چند سال یک بار باید این مطالعات انجام شود و نشان خواهد داد که برای مثال در پهنه یک استان چه ریز مغذی کم است و با آگاهی آن ریز مغذی ها را به مواد غذایی آن استان اضافه کرد. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA