آغاز نام نویسی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از 17 اردیبهشت ماه 92

 وزیر کشور در حاشیه اولین گردهمایی معاونان سیاسی و امنیتی استانداری های سراسر کشور در جمع خبرنگاران افزود: داوطلبان از 17 تا 21 اردیبهشت ماه 1392، به مدت پنج روز می توانند برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، نام نویسی کنند.

وزیر کشور در پاسخ به این سوال که آیا جدول زمانبندی تقویم انتخابات تهیه شده است؟ اظهار داشت: همکاران ما در ستاد انتخابات کشور تمهیدات لازم را برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا فراهم کرده اند.

وی با بیان این که جدول این انتخابات تنظیم شده است، اضافه کرد: برای مدت های طولانی است که همکاران ما در حال کار بر روی جدول زمان بندی انتخابات هستند و نمی خواهیم پیش هنگام، کار انتخاباتی انجام دهیم.

محمد نجار با بیان این که دو انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا روز جمعه 24 خردادماه سال آینده به صورت همزمان برگزار خواهد شد، ابراز امیدواری کرد: در این انتخابات شاهد حضور گسترده ملت ایران باشیم.

وزیر کشور ضمن اعلام تاریخ 17 اردیبهشت سال 92 به عنوان زمان آغاز ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: همزمان با ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، هیات های اجرایی این انتخابات نیز 17 تا 19 اردیبهشت ماه و به مدت سه روز در فرمانداری های سراسر کشور تشکیل خواهد شد.

وی همچنین تاریخ ثبت نام نامزدهای چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا را 26 فروردین ماه سال 92 اعلام کرد و افزود: این ثبت نام تا تاریخ اول اردیبهشت ماه و به مدت هفت روز انجام خواهد شد و همزمان با آن، هیات های اجرایی این انتخابات نیز در فرمانداری های سراسر کشور تشکیل می شود.

وزیر کشور یادآور شد: همزمان با انتخابات 24 خرداد، انتخابات میان دوره ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در چهار حوزه انتخابیه شهرستان های دماوند و فیروزکوه در استان تهران، شهر ایلام در استان ایلام، شهرستان تویسرکان در استان همدان و شهرستان تنکابن در استان مازندران برگزار خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA