واگذاری سهام عدالت به کارگران فصلی و ساختمانی آغاز شد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شروع مرحله ای واگذاری سهام عدالت به کارگران فصلی و ساختمانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ˈکاوه اشتهاردیˈ افزود: پس از پیگیری های فراوان و نشست های کارشناسی بسیار، میان این وزارتخانه و وزارت امور اقتصادی و دارایی و بر اساس توافق اخیر میان اداره کل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان خصوصی، مقرر شد که نسبت به اعطای سهام عدالت به کارگران فصلی و ساختمانی بصورت مرحله ای اقدام شود.

وی بیان داشت: بر این اساس در مرحله نخست 15 استان با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته از این سهام برخوردار خواهند شد که در حال حاضر مقدمات اجرایی اعطا سهام عدالت در پنج استان ایلام، خراسان جنوبی، کهکیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری و هرمزگان فراهم شده است.

وی استان های سمنان، یزد، زنجان، قم، بوشهر، قزوین، مرکزی، گلستان، اردبیل و کرمان را از دیگر استان هایی برشمرد که در آنها به مرور شاهد آغاز مرحله ای واگذاری سهام عدالت به کارگران فصلی و ساختمانی خواهیم بود.

اشتهاردی تاکید کرد: برگهای ثبت نام اولیه در اختیار سازمان امور اقتصادی و دارایی استانها قرار گرفته که با تفاهم فیمابین ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به واگذاری به آن گروه از کارگران که در سال 1390 اقدام به ثبت نام در سامانه کرده اند انجام خواهد شد.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اطلاعات تکمیلی با توجه به شرایط هر منطقه بصورت غیر متمرکز در استانها از سوی مراجع مذکور اعلام و اقدام خواهد شد.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از میان آن گروه از کارگران فصلی و ساختمانی که برای دریافت سهام عدالت در سامانه مربوطه ثبت نام کرده بودند، اطلاعات و سوابق بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفر از آنها را پس از پایش و بررسی های لازم به تایید رسانده و برای سازمان خصوصی سازی ارسال کرده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA