دشمنان هر چقدر توطئه کنند ملت ایران باز هم از آنها عبور خواهد کرد

 رئیس جمهور با بیان اینکه هر ملتی اگر بخواهد به جایگاهی مناسب دست پیدا کند باید روی پای خود بایستد ، گفت: ملت ایران به واسطه اینکه همواره روی پای خود بوده و هیچگاه بر دیگران تکیه نداشته، توانسته است از میان حوادث گوناگون تاریخی، سربلند و ماندگار خارج شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد در مراسم افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت اظهار داشت: کسانی که ادبیات کودکانه ای را در برابر ملت ایران به کار می‌گیرند، متوجه نیستند که ملت بزرگ ایران چگونه توانسته است چندین هزار سال با عزت و حفظ فرهنگ متعالی اش روی پای خود بایستد، گفت: دشمنان هر چقدر هیاهو، کارشکنی و توطئه کنند ملت ایران باز هم از آنها عبور خواهد کرد و در سالهای آینده همگان مشاهده خواهند کرد که حرفهای امروز آنان به یک لطیفه و جوک تبدیل خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه باید با فکر ، تدبیر و همت ایران عزیز را بسازیم، اظهار داشت: زمانی اگر حتی اعلام می‌شد که قصد انجام برخی پروژه های کوچک را داریم عده ای با آن مخالفت می کردند اما طی 7-6 سال اخیر همه دیدند که می توانیم بسیاری از کارهای بزرگ را انجام دهیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه باورم این است که ظرفیت و توانمندی ملت ایران ده ها برابر آن چیزی است که تاکنون از خود نشان داده اند، گفت: باید موانع و مشکلات را از مسیر پیشرفت ایران برداریم و دشمنان و بدخواهان ملت ایران نیز باید خودخواهی ها و قدرت طلبی های خود را کنار گذاشته و مانع این ملت بزرگ نشوند و اجازه دهند که ملت ایران به افق های بلند پیشرفت ، اندیشیده و در مسیر رسیدن به آن تلاش کند.
احمدی نژاد تصریح کرد: ایران باید در همه عرصه ها در بالاترین سطوح جهانی باشد چرا که این شایستگی ملت ایران است البته طرح این موضوع هرگز به معنای تحقیر دیگران نیست بلکه یادآوری بر توانمندی ها و استعدادهای ملت ایران است.
رئیس جمهور بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه هر پیشرفت، آبادانی و تحول رو به جلو نیازمند انرژی است، گفت: گسترش صنایع و رفاه اجتماعی بدون انرژی بی معناست و انرژی برق به عنوان یکی از پاکترین انرژی ها در اختیار مردم قرار دارد.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه صنعت برق در کشورمان رشد و پیشرفت افتخارآمیزی داشته است، خاطر نشان کرد: امروز با همت همه تلاش گران در صنعت برق طی سالهای اخیر به اندازه 27 سال پیش از آن در این صنعت، سرمایه گذاری شده است و این در حالی است که دورانی سپری شد که به دلایل گوناگون خاموشی های متعددی در کشور رخ می‌داد.
رئیس جمهور با بیان اینکه ظرفیت تولید سیمان در کشور تا سال 84 ، سی و دو میلیون تن در سال بود و امروز به حدود 80 میلیون تن در سال رسیده است و نیز ظرفیت تولید فولاد ، آلومینیوم، مس ، خودرو و لوازم خانگی و ساختمانی نیز در حدود 2 برابر افزایش یافته است ، گفت: همه این پیشرفت ها نیازمند برق و انرژی است چرا که هنگامی که قرار است رفاه و پیشرفت در جامعه افزایش یابد یقینا باید صنعت برق جوابگو باشد که امروز خوشبختانه صنعت برق کشور همه نیازها را پاسخ داده است.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه در سال 84 ظرفیت تولید برق کشور 38 هزار و 100 مگاوات ساعت در سال بوده و این میزان امروز به 67 هزار و 806 مگاوات ساعت در سال رسیده است اظهار امیدواری کرد: با تلاش متخصصان و تلاشگران در این عرصه به فضل الهی تا پایان دولت، 38 هزار مگاوات ساعت دیگر به این میزان اضافه شود.
رئیس جمهور با اشاره به شیوه های تولید برق در کشور و اینکه در بخش مهمی از نیروگاه ها از سوخت های فسیلی استفاده می شود، گفت: نیروگاه های سیکل ترکیبی موجب صرفه جویی در هدر رفت انرژی خواهد شد.
وی افزود: امروز در کشور 24 هزار مگاوات نیروگاه گازی وجود دارد که 12 هزار مگاوات آن قابلیت تبدیل به سیکل ترکییی را دارا می باشد که باید برنامه ریزی های لازم در این خصوص انجام شود.
رئیس جمهور اظهار داشت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا ایران به یکی از صادر کنندگان بزرگ برق در جهان تبدیل شود و این نیازمند همدلی ،‌ امید و تلاش است.
پیش از سخنان رئیس جمهور در این مراسم نامجو وزیر نیرو گزارشی از فعالیت های و برنامه های این وزارتخانه در زمینه توسعه نیروگاه های برق و ارائه خدمات به مردم ارائه کرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA