لزوم پیگیری برنامه های ICT برای تحقق اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی

برنامه های مجموعه وزارت ارتباطات با همکاری متخصصان و بخش خصوصی به منظور تحقق نظام و دولت خدمتگذار پیگیری و اجرایی می شود.

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس نیکزاد در مراسم معرفی سرپرست وزارت ICT اظهار داشت: اهمیت و جایگاه فاوا در زندگی بشر بر همگی آشکار است و در همه شئون زندگی وارد شده است.
وی افزود: در دنیای امروز به دلیل حجم بالای درآمدی نسبت به مخابرات موجب پیش گرفتن بخش فناوری اطلاعات از ارتباطات شده است.
وی خاطر نشان کرد: ICT یک موضوع فرابخش است که اثر بخش آن در کنار زیرساخت های ارتباطی بسیار بالا است.
سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: فاوا سهم بزرگی در اقتصاد دارد و در همه شئون زندگی، زیرساخت های دانش بنیان اثر دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر سهم ارتباطات بین نیم تا دو در صد سهم تولید ناخالص داخلی است که باید با تلاش های بسیار این سهم افزایش یابد.
وی تأکید کرد: فاوا موجب توسعه عدالت و رساندن سلامت و آموزش و غیره به مناطق محروم دردست می شود.
مهندس نیکزاد با اشاره به جنگ سایبری گفت: اشراف اطلاعاتی موجب پیروزی در جنگ سایبری می شود و این امر امنیت و استقلال کشور را محقق می کند.
وی یکی از برنامه های خود را تقویت زیرساخت ها در جهت ایجاد هاب منطقه ای عنوان و اظهار داشت: اجرای برنامه های مد نظر در جهت تقویت ترانزیت بین المللی و ایجاد هاب منطقه ای به شدت پیگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: ارتقاء دفاع سایبری با استفاده از ظرفیت وزارت ارتباطات و سایر دستگاه ها با محوریت متخصصان از دیگر برنامه های وزارت ارتباطات است.
سرپرست وزارت ارتباطات تصریح کرد: شبکه ملی اطلاعات، بومی سازی سیستم عامل، ایمیل و موتور جستجو و دیگر پروژه هایی این حوزه در راستای عزت، شرافت و استقلال کشور با محوریت وزارت ICT پیگیری خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA