حفاری 17 چاه جدید نفت در خلیج فارس

  مدیر طرح های اکتشافی شرکت نفت فلات قاره ایران از حفاری 17 حلقه چاه در میادین خلیج فارس با هدف شناسایی ذخایر جدید و تعیین تکلیف میادین مشترک خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، ˈمنصور غیبی حیاتˈ تصریح کرد: شرکت نفت فلات قاره ایران برای توصیف شرایط میادین خلیج فارس، اعم از میادین در حال تولید یا میادینی که برنامه توسعه ای آنها آغاز نشده و همچنین تعیین تکلیف میادین مشترک، اجرای دو بسته حفاری (12 حلقه ای و 5 حلقه ای) را برنامه ریزی کرده است.

وی افزود: در این زمینه موافقت نامه ای(HOA) در آبان امسال به منظور حفاری 12 حلقه چاه توصیفی در خلیج فارس با شرکت پترو ایران امضا شده است.

غیبی حیات ادامه داد: برای حفاری پنج حلقه چاه نیز، مصوبه مورد نیاز برای امضای HOA (موافقت نامه منجر به قرارداد) از شرکت ملی نفت ایران گرفته شده است و در حال مذاکره برای تامین بودجه مورد نیاز آن هستیم.

وی با تاکید بر این که، در کنار حفاری این تعداد چاه، بسته های لرزه نگاری نیز پیش بینی شده است، تصریح کرد: پیش از انجام حفاری چاه ها، اطلاعات هیدروکربوری تعداد بسیاری از میادین موجود در خلیج فارس را با استفاده از لرزه نگاری های سه بعدی کسب کرده ایم و در پی کسب این اطلاعات از وجود ذخایر هیدروکربوری، در برخی از مناطق اقدام به حفاری خواهیم کرد.

مدیر طرح های اکتشافی شرکت نفت فلات قاره ایران با بیان این که، حفاری بسته های یاد شده حدود 3 تا 4 سال زمان نیاز دارد، افزود: بسته حفاری 5 حلقه چاه در خلیج فارس به یک شرکت خصوصی داخلی واگذار خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA