تدوین سند ملی راهبرد انرژی کشور

 معاون وزیر نیرو از پایان یافتن تدوین سند چشم‌انداز کشور در بخش انرژی خبر داد و گفت: سند ملی راهبرد انرژی کشور پس از مراحل تصویب اجرایی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا انجم شعاع افزود: سند ملی راهبرد انرژی کشور به عنوان سند بالادستی بخش انرژی برای یک دوره زمانی 25 ساله تهیه شده است و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: براساس این سند، راهکارهای کلی در حوزه انرژی مشخص شده است و مدیریت بخش انرژی در ایران براساس آن صورت می‌گیرد.
معاون وزیر صنعت اظهار داشت: این سند نشان می‌دهد که در بحث انرژی چه هدفی را باید دنبال کنیم و قرار است در 25 سال آینده به کجا برسیم.
انجم شعاع با اشاره به برخی از ارزش‌های در نظر گرفته شده در این سند، ادامه داد: بخش انرژی کشور ضمن پایبندی به ارزش‌های این سند باید تحقق آنها را سرلوحه راهبردها، سیاست‌ها و برنامه‌های خود قرار دهد.
وی ایفای نقش موثر در پیشرفت اسلامی ایرانی در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی، صیانت از منابع انرژی به عنوان ثروت بین نسلی، دسترسی عادلانه تمام مردم به منابع انرژی تجاری، اهتمام به خودباوری، خلاقیت و نوآوری، احترام به مالکیت مادی و معنوی، توسعه مشارکت حداکثری بخش‌‍‌های خصوصی و تعاونی، سرآمدی، بالندگی و تعالی و صیانت از منافع ملی در تعامل های بین المللی را به عنوان ارزش‌های در نظر گرفته شده در این سند خواند.
انجم شعاع گفت: بخش انرژی به عنوان نیروی محرکه فعالیت‌های اقتصادی،‌ از جایگاه ویژه‌ای جهت رشد و توسعه اقتصادی برخوردار است و در این میان کشور ما به دلیل دارا بودن منابع غنی انرژی، معادن بزرگ زیرزمینی و موقعیت ژئوپلتیک نقش به سزایی در تولید و صادرات در جهان داشته و یکی از تامین‌کنندگان عمده انرژی در سطح جهان است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با بیان اینکه کیفیت سند ملی راهبرد انرژی کشور برای وزارت نیرو از اهمیت خاصی برخوردار است، ادامه داد: این سند که با همکاری وزارت نفت آماده شده است، پس از مراحل تصویب، اجرا می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA