پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد خبرنگاری بین المللی از مهر 92

 معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی از پذیرش دانشجوی کارشناسی حرفه ای ارشد این دانشگاه در رشته خبرنگاری بین المللی ایرنا از مهرماه 92 خبر داد.

 ˈرجبعلی برزوییˈ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مجری و متولی دوره کارشناسی حرفه ای ارشد خبرنگاری بین المللی است و برای اجرای آن 800 میلیون ریال اعتبار درنظر گرفته است.

وی یادآورشد که راه اندازی این دوره دانشگاهی توسط ایرنا به معنای آن نیست که خبرنگاران دیگر رسانه ها و دستگاه های مرتبط نمی توانند در آزمون آنها شرکت کنند.

برزویی ادامه داد: ایرنا با راه اندازی دوره کارشناسی حرفه ای ارشد خبرنگاری بین المللی علاوه بر حل مسایل موجود در این عرصه و برطرف کردن نیاز دستگاه های مرتبط ، نیروهای خود را نیز ارتقا داده و توانمند می سازد.

وی لزوم تربیت خبرنگاران حرفه ای و کارآمد آشنا با زمینه ها، ساختارها و سبک های پیچیده و نوین فعالیت در عرصه خبرنگاری و گزارشگری در نظام ارتباطات بین الملل و دستیابی به یک مدل مطلوب کاملا بومی با تاکید بر ساختار اخبار خارجی خبرگزاری رسمی کشور با رویکردی آسیب شناسانه مبتنی بر تجربه ها و سبک های کارآمد خبرگزاری های بزرگ بین المللی همچون رویترز، آسوشیتدپرس و فرانس پرس برای ارتقای جایگاه اخبار و گزارش های برون مرزی ایرنا در عرصه ارتباطات نامتعادل و نابرابر جهانی موجود را از ضرورت های اصلی اجرای دوره کارشناسی حرفه ای ارشد خبرنگاری بین المللی برشمرد.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین از تقویت زمینه ها و سبک های کاربردی موثر و روزآمد در خبرنگاران ارشد فعال در حوزه اخبار بین الملل و تقویت ضعف های موجود در نظام آموزشی صرفا نظری نزدیک به این رشته در سطح تحصیلات تکمیلی دانشگاه های باسابقه کشور را از دیگر ضرورت های راه اندازی این دوره دانشگاهی یاد کرد.

ثبت نام رشته های کارشناسی حرفه ای ارشد و مهندسی فناوری ارشد سال 1392 دانشگاه جامع علمی کاربردی از فردا، هشتم آذرماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز خواهد شد که خبرنگاری بین المللی یکی از 36 رشته امتحانی این دوره است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA