تحکیم نقش حاکمیت از طریق اداره کل ارتباطات

 ایجاد ادارت کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان ها موجب تحکیم نقش حاکمیت در حوزه ICT می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،مهندس شریف زاده در مراسم معارفه مدیر کل ارتباطات استان هرمزگان، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: پس از اجرای اصل 44 قانون اساسی و واگذاری شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی مقرر شد تا پیگیری هماهنگ ویکپارچه فعالیت های مورد نظر حاکمیت در استان ها از طریق ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات دنبال شود.

وی افزود: تأمین شبکه ای امن در حوزه ارتباطات و تحقق خواسته های مردم استان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله اهداف ایجاد ادارات کل محسوب می شود.
وی خاطر نشان کرد: از دیگر اهداف تعریف شده در این بخش می توان به رفع مشکلات احتمالی و پیگیری امور و همچنین ایجاد یک نقطه تماس جهت پاسخگویی به مسوولان استان، اشاره کرد.
معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی با اشاره به اقدام های وزارت ارتباطات در راستای توسعه ICT در سطح استان تصریح کرد: تاکنون بیش از 500 کیلومتر فیبرنوری در سطح استان اجرایی شده که با تلاش های در دست اقدام، تا پایان سال جاری مجموع فیبرنوری منصوبه در استان هرمزگان به دو هزار و 500 کیلومتر خواهد رسید.
وی ادامه داد: در صورت وجود تقاضا و نیاز کاربران به بهره گیری از پهنای باند، قابلیت فنی افزایش این شاخص در استان هرمزگان وجود دارد.
مهندس شریف زاده با بیان این مطلب که وزارت ارتباطات از تولیدکنندگان در عرصه صنعت فاوا حمایت می کند، گفت: یکی از وظایف ادارات کل ارتباطات، برگزاری جلسات و کارگروه های تخصصی به منظور شناسایی و استفاده حداکثری از نخبگان و تولید کنندگان در عرصه فناوری است.
وی مهندس قاسمی را به عنوان مدیر کل ارتباطات استان هرمزگان معرفی و تأکید کرد: می بایست رشد و توسعه در جهت ارایه خدمات در حوزه ICT متناسب با نیاز شهروندان استان هرمزگان، بیش از پیش صورت گیرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA