نامزدی علی كریمی به عنوان برترین بازیكن آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا ازˈعلی کریمیˈ ملی پوش فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس به عنوان سه نامزد نهایی بهترین بازیکن سال آسیا برای شرکت در مراسم انتخاب مرد سال فوتبال آسیا دعوت کرد. 

به گزارش ایرنا از باشگاه پرسپولیس تهران، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران، علی کریمی را به عنوان یکی از سه نامزد نهایی مرد سال فوتبال آسیا به مراسم انتخاب برترین ها که چهارشنبه آینده در مقر این کنفدراسیون در کوالالامپور برگزار می شود، دعوت کرد.

این نامه از سوی فدراسیون فوتبال ایران در اختیار باشگاه پرسپولیس قرار گرفت تا اقدامات لازم به منظور سفر علی کریمی انجام شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش ازاین ˈمحسن بنگرˈ و ˈعلی کریمیˈ را در جمع پنج نامزد نهایی قرار داده بود و با ارسال این نامه مشخص شد علی کریمی در جمع سه نامزد نهایی قرار گرفته است.

پیش از این ˈعلی کریمیˈ و ˈمحسن بنگرˈ از ایران، ˈلوکاس نایلˈ از استرالیا، ˈژانگ شیˈ از چین و ˈلی کیون هوˈ از کره جنوبی فوتبالیست هایی اعلام شده بودند که در این رقابت شرکت دارند، اما در خبر منتشره از سوی باشگاه پرسپولیس اشاره ای به نام دو برگزیده دیگر و دو حذف شده نشده است.

ˈآیا میاماˈ، ˈهوماره ساواˈ و ˈیوکی اوگیمیˈ هر سه از ژاپن نیزنامزدهای بهترین فوتبالیست زن آسیا در سال 2012 هستند.

فوتبالیست های ژاپن باپنج بارانتخاب، رکورد داربهترین فوتبالیست های آسیاهستند،ایران وعربستان هرکدام با چهاربار دررده بعدی قراردارند، ازبکستان دوبار و قطر و چین نیز هرکدام یک بارجایزه بهترین فوتبالیست آسیا را به دست آورده اند.

نتیجه انتخاب بهترین فوتبالیست آسیا29 نوامبر(9آذر)جاری در شهرکوالالامپور اعلام می شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا ازسال 1994 همواره آیین اعطای جایزه بهترین فوتبالیست آسیا را در مقر اصلی خود کوالالامپور برگزار کرده است ولی این آیین چهار بار در دیگر کشورها برگزارشد.

این جایزه درسال 2000 در لبنان، سال 2006 در ابوظبی، سال 2007 درسیدنی و سال 2008 درشانگهای چین به برندگان اعطا شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA