ساخت ماهواره مخابراتی مشترک کشورهای اکو

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر توسعه همکاریهای کشورهای منطقه در حوزه ICT در نخستین اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای اکو، پیشنهاد ساخت ماهواره مخابراتی مشترک با این کشورها را مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا تقی پور در نخستین اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و چهاردهمین نشست سران مخابراتی کشورهای عضو اکو (ECO) که صبح امروز یکشنبه به میزبانی ایران در تهران آغاز به کار کرد با اشاره به رشد فزاینده ارتباطات اجتماعی در گستره جهانی و نقش بنیادین تبادلات علمی و فرهنگی در حیات اجتماعی ملل بر افزایش روند همبستگی و نزدیکی علمی و فرهنگی جوامع انسانی و ضرورت برقراری ارتباطی فعال و پویا در تمام عرصه‌ها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه کشورهای عضو اکو از زمان تاسیس متناسب با اهداف در نظر گرفته شده، همواره تلاش کرده‌اند تا همکاری‌های خود را در زمینه‌های مختلف با هدف توسعه بیشتر و موثرتر کشورها در منطقه گسترش دهند، تصریح کرد: ارتقای شرایط برای توسعه اقتصادی پایدار به افزایش رفاه مردم، گسترش تجارت درون منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و حذف موانع تجاری، تلاش در جهت همکاری کشورهای عضو با تجارت جهانی و ارتقای همکاری‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، فنی وعلمی و در عین حال توسعه زیربناهای حمل ونقل ارتباطات از جمله اهداف مهم برگزاری این اجلاس است.

‌لزوم صحنه گردانی بین المللی کشورهای اکو

از آنجا که سازمان همکاری اقتصادی (اکو) تنها با نگاه به استفاده حداکثری از توان و ظرفیت‌های کشورهای عضو به بازیگری اثرگذار و پویا تبدیل خواهد شد وزیر ارتباطات به این سازمان توصیه کرد که در اولین اجلاس وزرای ارتباطات به گسترش همکاری‌ها در این زمینه توجه کافی را داشته باشد. چرا که از این طریق کشورهای عضو اکو می‌توانند ضمن کمک به توسعه خود در صحنه گردانی بین المللی از جایگاه بهتری برخوردار شوند.

به گزارش مهر، تقی‌پور گفت: همکاری در زمینه رگولاتوری و پیشنهاد تشکیل شورای رگولاتوری‌های کشورهای عضو اکو بین کمیته مدیریت حمل ونقل ارتباطات و با رویکرد ایجاد توافق نامه هماهنگی‌های مرزی جهت رفع و یا کاهش تداخل مضر فرکانسی در سرویس‌های مختلف ارتباطات از جمله اتفاقات مثبت است.

وی ادامه داد: در عین حال تدوین استانداردهای مخابراتی منطقه‌ای و استفاده از ظرفیت‌های طرفین در زمینه تایید نمونه تجهیزات مخابراتی و فناوری اطلاعات از دیگر نکاتی است که در این نشست می تواند مورد توجه قرار گیرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA