آغاز به کار نخستین اجلاس وزرای ارتباطات عضو اکو

 صبح روز یکشنبه 21 آبان ماه جاری، نخستین اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو (ECO) از ساعت 10 صبح و با حضور مقام های عالی رتبه کشور آغاز به کار می کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال حمایت از تولید ملی ، کار وسرمایه ایرانی و اقتصاد مقاومتی، حضور فعالانه و مؤثر در عرصه مدیریت جهانی و بین المللی و تغییر موازنه قدرت از منظر ICT، حضور در بازارهای جهانی و افزایش سهم صادرات غیر نفتی خصوصا در حوزه ICT، رسیدن به توسعه پایدار کشو در حوزه ICT و تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه با گسترش روابط و همکاریها در حوزه بین المللی ICT از جمله اهداف برگزاری این اجلاس محسوب می شود.

از دیگر اهداف این اجلاس می توان به ایجاد بستر مناسب جهت انتقال تکنولوژی ، تبادل تجربیات و دانش فنی کشور های عضو در حوزه ICT، تبادل و تعامل فرهنگی بین کشور های عضو بواسطه تأمین زیر ساختهای ICT مرتبط با حوزه فرهنگ ، رسانه و اطلاع رسانی، ارتقاء کیفی و کمی خدمات ارائه شده به کشور های عضو اشاره کرد.
این گزارش حاکی است، نخستین اجلاس وزرای ارتباطات عضو اکو در دو سطح کارشناسان و وزیران در مجموعه تاریخی سعدآباد تهران، به مدت سه روز برگزار می‌شود .
بر اساس این گزارش، برگزاری نمایشگاه عرضه توانمندی های بخش های مختلف و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از جمله برنامه هی جانبی نخستین اجلاس وزرای ارتباطات عضو اکو است که در این نمایشگاه، نمایندگان بخش خصوصی فعال در این حوزه از جمله اتاق بازرگانی ایران، سندیکای تولیدکنندگان مخابرات و نظام صنفی رایانه ای و همچنین شرکت های زیر مجموعه وزارت ارتباطات دستاوردهای خود را در معرض دید شرکت کنندگان علاقه مند در این اجلاس قرار می دهند.
ایجاد فرصت تجارت منطقه ای و زمینه سازی جهت ورود به بازار تجارت بین المللی خصوصا بازار کشور های عضو اکو، شناسایی بازارهای جدید جهت معرفی محصولات، نمایش عزم و خودکفایی و شکوفایی صنعت ICT، ایجاد بستر مناسب برای صدور خدمات فنی و مهندسی از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه جانبی نخستین اجلاس وزرای ارتباطات عضو اکو است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA