راه اندازی شبكه یكپارچه مالیاتی كشور

با تلاش های صورت گرفته، شبکه ارتباطی مورد نیاز شبکه مالیاتی کشور به طور کامل آماده شده به طوری که ظرفیت آن نسبت به سال های گذشته، تا پنج برابر افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در مراسم بهره برداری از شبکه امور مالیاتی کشور، اظهار داشت: افزایش ظرفیت سرعت و دقت از جمله دستاوردهای ارزشمند این شبکه برای حوزه مالیاتی کشور محسوب می شود.
وی افزود: یکی دیگر از دستاوردهای این پروژه می توان به از بین بردن احساس تبعیض در میان مردم اشاره کرد که به باور بسیاری از کارشناسان یکی از علت های اصلی مالیات گریزی در مردم محسوب می شود.
وی خاطر نشان کرد: امروزه با مدیریت اطلاعات می توان انجام امور در حوزه های مختلف را به آسانی اجرایی و بسیاری از حمل و نقل های زائد را حذف کرد.
دکتر رضا تقی پور با بیان این مطلب که مدیریت اطلاعات به صورت یکپارچه در حوزه مالیاتی می تواندنقش این بخش بیش از پیش شفاف تر کند، گفت: امروزه با استفاده و ترکیب اطلاعاتی که به دنبال مناسبت های مختلف استخراج می شود، می توان از کارآمدی مدل های در حال اجرا اطمینان پیدا کرد.
وی با اشاره به پیاده سازی کارت هوشمند سوخت در کشور تأکید کرد: با اجرای این پروژه و مدیریت اطلاعات در تمامی نقاط کشور مصرف 80 میلیون لیتری بنزین به 55 میلیون لیتر کاهش یافت.
وی ادامه داد: سرمایه گذاری صورت گرفته برای پیاده سازی کارت هوشمند سوخت حدود 120 میلیارد تومان بوده که با صرفه جویی هایی که از محل اجرای این پروژه محقق شده هزینه صورت گرفته روی این پروژه ظرف 14 روز جبران شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از ویژگیهای مهم شبکه امور مالیاتی کشور را طراحی و اجرای بویم آن دانست و تصریح کرد: در صورت اجرای موفقیت آمیز تمامی فازهای تعریف شده در این پروژه، شاهد یک انقلاب بزرگ در مدیریت اقتصادی کشور خواهیم بود.
وی با اشاره به شکبه های اختصاصی که در شبکه ملی اطلاعات در حال بهره برداری است، اظهار داشت: تاکنون شبکه علمی تهران، شبکه اختصاصی آموزش و پرورش با اتصال 44 هزار مدرسه، شبکه سلامت، شبکه بازرگانی و شبکه امور مالیاتی کشور، به بهره برداری رسیده است.
 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA