ایران درجایگاه هفدهم جهانی تولید علم پزشکی

 معاون اول رئیس جمهور گفت : جمهوری اسلامی ایران در تولید علم پزشکی در جایگاه هفدهم جهان قرار دارد که جایگاه بالایی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، محمدرضا رحیمی در همایش دست اندرکاران نظام سلامت افزود:بر اساس یکی از معتبرترین مراکز علم‌سنجی اگر در ارائه مقالات در علوم با روند کنونی پیش برویم در سال 2015 رتبه نخست خاورمیانه را خواهیم داشت.
وی سلامت را از مهمترین اولویت‌های مورد توجه دولت دانست و اضافه کرد : توجه ویژه به سلامت مبتنی بر آموزه‌های دینی ما نیز هست و با پیشرفت در این عرصه توانسته‌ایم امنیت مناسبی را در کشور مستقر کنیم که باید از تلاشگران این عرصه قدردانی کرد.
رحیمی گفت : در موضوع سلامت با گسترش بیمه‌ها و طرح موفق پزشک خانواده خدمات قابل توجهی ارایه شده است و هر روز کارآمدتر می شود.
وی افزود : هرچند از نظر علمی تعداد دانشجویان وزارت بهداشت در مقایسه با دیگر رشته‌ها محدودتر است اما 30 درصد تولیدات علمی کشور مربوط به این وزارتخانه است.
رحیمی گفت: کشور ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد رشد و توسعه در حوزه پزشکی و سلامت بوده است بطوری که قبل از انقلاب پزشکان خارجی در کشور فعالیت داشتند اما امروز بیش از 50 دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی ،‌ منابع انسانی بخش سلامت را بطور کامل تامین می‌کند.
وی با اشاره به توسعه شاخص‌های سلامت در کشور افزود: میزان امید به زندگی در سال 54، پنجاه و نه سال بود اما اکنون به 74/9 در زنان و 72/6 در مردان رسیده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA