خودروهای وارداتی با ارز ۱۲۲۶تومان قیمت‌گذاری می‌شوند

 رئیس کل سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه خودروهای لوکسی که ارز 1226 گرفته‌‌اند، باید قیمت‌گذاری شوند گفت: نام واردکنندگان خودروهای لوکس را به سازمان‌های بازرسی و نظارتی نظیر سازمان حمایت اعلام کرده‌ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس ،حمید صافدل در خصوص دلایل ثبت سفارش خودروهای لوکس با ارز 1226 تومانی اظهار داشت:‌ به عقیده ما هر کالایی که با ارز 1226 تومانی وارد شود، باید توسط سازمان حمایت قیمت‌گذاری شود.
وی افزود: برخی از این خودروها پیش از اولویت‌بندی‌های ارزی ثبت سفارش شده‌اند و در شهریورماه وارد کشور شده است.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت در خصوص اعلام اسامی واردکنندگان گفت:‌در هیچ کجای دنیا اسامی واردکنندگان را به مطبوعات اعلام نمی‌کنند اگر از تعداد خودروهای لوکس اطلاع می‌خواهید به سایت گمرک رفته و خودروهایی با حجم بالاتر از 3000 سیلندر که شامل خودروهای مازراتی می‌شود را جستجو کنید.
وی افزود: نام واردکنندگان خودروهای لوکس را فقط به سازمان‌های بازرسی نظیر سازمان حمایت برای رسیدگی اعلام می‌کنیم.
صافدل گفت:‌ در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته واردات خودرو افزایش داشته است در حالی که این شاخص در سال 90 نسبت به 89 کاهشی بوده است.
همچنین رئیس کل سازمان توسعه تجارت گفت: در روز ملی صادرات که 29 مهرماه برگزار می‌شود 3 صادر کننده ممتاز داریم که بیش از 5 بار صادرکننده نمونه بوده اند و حدود 46 تا 49 صادرکننده نمونه نیز مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
وی از مذاکرات ترجیحات تعرفه‌ای با ترکیه در خصوص صادرات کالای کشاورزی و واردات کالاهای صنعتی خبر داد و گفت: در هفته جاری موافقتنامه تجارت چندجابنه اکوتا مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در دوره 8 ساله 80 درصد تعرفه کالاها به 15 درصد کاهش پیدا کند. 19 درصد کالای هر کشوری در لیستی تحت عنوان لیست منفی قرار گیرد که از شرایط فعلی برخوردار شود و یک درصد هم از اجرای این موافقتنامه استثنا باشد.
صافدل همچنین گفت: تجارت ترجیحی با کشورهای گروه دی هشت مورد بررسی قرار گرفته و به زودی اجرایی می‌شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA