توسعه و بهبود ظرفیت ترانزیت کشور تا سه سال آینده

 رضا تقی پور گفت: بر اساس تعهداتی که تاکنون ایجاد شده است، باید 12 ترابیت در ثانیه ظرفیت را طی 3 سال آینده از مسیر کشور عبور دهیم که طبیعتاً این هم باعث پایداری در دسترسی به شبکه های جهانی و منطقه ای در کشور خواهد شد و هم اینکه برای شرکای خارجی به دلیل اینکه مسیر امن و کوتاهی است، در کاهش هزینه ها بسیار موثر است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت با اشاره به برنامه های دولت برای ‌توسعه ظرفیت ترانزیت کشور و بهبود ترانزیت ترافیک بین المللی در کشور اظهار داشت: در حال حاضر چهار قرارداد با شرکای خارجی که عمدتا بحث ترانزیت جنوب است که از جنوب خلیج فارس آغاز و به اروپا ختم می شود، به امضاء رسیده که در کنار اینها یک سری برنامه ها نیز در حال مذاکره است.

وی افزود: بحث ترانزیت شمال به جنوب و بالعکس و ترانزیت شرق به غرب و بالعکس هم داریم و زمانی جزییات اینها اعلام می شود که نهایی شده و قراردادها امضا شود. اما اینها در برنامه هست و خوشبختانه تا حدود زیادی توافقات به نهایی شدن نزدیک شده است.

تقی پور خاطر نشان کرد: ایران به علت موقعیت جغرافیایی ویژه ای که دارد، ‌گذرگاهی عالی از نظر کوتاهی مسیر و صرفه جویی در هزینه ها به منظور انتقال ترافیک جنوب به شمال و شرق به غرب محسوب می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: بر اساس تعهداتی که تاکنون ایجاد شده است، باید 12 ترابیت در ثانیه ظرفیت را طی 3 سال آینده از مسیر کشور عبور دهیم که طبیعتاً این هم باعث پایداری در دسترسی به شبکه های جهانی و منطقه ای در کشور خواهد شد و هم اینکه برای شرکای خارجی به دلیل اینکه مسیر امن و کوتاهی است، در کاهش هزینه ها بسیار موثر است و به همین دلیل استقبال بسیار بالایی از این مسیرها شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA