آغاز به کار فاز اول شبکه ملی اطلاعات در فضای آموزش و پرورش

 دکتر رضا تقی پور با بیان این مطلب ‌که تاکنون مراحل راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بسیار خوب پیشرفته است گفت: هم اکنون شاهد آغاز به کار فاز اول شبکه ملی اطلاعات در فضای آموزش و پرورش هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران ، دکتر رضا تقی پور در مراسم رونمایی از طرح های مشترک میان وزارتخانه های ارتباطات و آموزش و پرورش در حوزه فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با وجود این که محتواهای بسیار خوبی در کشور وجود دارد اما به دلایل مختلف این محتواها از طریق فضای مجازی به جهانیان عرضه نشده است و به همین دلیل زمانی که وارد دنیای اینترنت می‌شویم شاید درصد کمی از محتواها مربوط به کشور ما باشد.

وی با اشاره به پتانسیل‌ها و توانایی‌های موجود در کشور ادامه داد: در حال حاضر حدود 11 بازی رایانه‌یی ایران در سطح جهانی مورد استفاده قرار گرفته است که این موضوع گویای توانمندی‌های بالای متخصصان کشور است.
وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که تاکنون مراحل راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بسیار خوب پیشرفته، اظهار داشت: کشور ما جزو مناطقی است که در حجم وسیعی مورد حملات و آسیب‌های اینترنتی قرار می‌گیرد و ما روزانه با حملات بسیاری مواجه‌ایم که این حملات با قدرت کنترل و مهار می‌شوند.
وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات افزود: یکی از اهداف ایجاد شبکه ملی اطلاعات، تشکیل شبکه ای مستقل از اینترنت به صورت حفاظت شده در کشور بود و بر همین اساس این شبکه دارای ویژگی مهم پهنای باند می باشد و از استقلال کامل و امنیت در تمام لایه ها برخوردار است.

وزیر ارتباطات با اشاره به تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های هوشمند در مدارس گفت: تاکنون 580 آزمایشگاه در مدارس راه اندازی شده است تا محیط مناسبی برای تولید نرم افزار توسط دانش آموزان باشد.
وی تاکید کرد: با راه اندازی کامل شبکه ملی اطلاعات در ارائه پهنای باند محدودیتی نخواهیم داشت و این می تواند ارتقای هوشمندسازی مدارس را در پی داشته باشد.
وی ادامه داد: کشور ما جزو مناطقی است که در حجم وسیعی مورد حملات و آسیب‌های اینترنتی قرار می‌گیرد و ما روزانه با حملات بسیاری مواجه‌ایم که این حملات با قدرت کنترل و مهار می‌شوند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA