دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با مردم خراسان شمالی

  رهبر انقلاب در جمع مردم خراسان شمالی با بیان اینکه کشورهای غربی وانمود می کنند که اگر ملت ایران از انرژی هسته ای دست بردارد، تحریم ها برداشته می شود، ولی دروغ می گویند، تاکید کردند: تحریم ها از ابتدا علیه ملت ایران اعمال شده اما مطمئن باشند که این بار نیز ملت ایران با کمک اللهی پیروز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز صبح در جمع پرشور مردم ولایتمدار خراسان شمالی ضمن تشکر از حضور، نشاط و آمادگی مردم این خطه برای استقبال از ایشان، اظهار داشتند: روحیه حضور، آمادگی، سرزندگی و نشاط درعرصه‌های مختلف زندگی از جمله دفاع مقدس از ویژگی‌های محسوس این منطقه بوده است و غیرت و مرزبانی این منطقه منطبق با همین خصوصیات است.

ایشان افزودند: استان خراسان شمالی جزو 10 استان برتر کشور از لحاظ استعداد و توانایی‌های علمی است و دانش‌آ‌موزان این منطقه در المپیادها جزو برترین‌های کشور محسوب می‌شوند.

رهبر معظم انقلاب غیرت، دین‌مداری،‌ مرزبانی، سرزندگی، نشاط و شجاعت را جزو خصوصیات مردم این خطه برشمردند و تصریح کردند: ما این خصوصیات را می گوییم که جوانان مربوط به این استان افتخار کنند که متعلق به این منطقه و مردم هستند و یکی از برجستگی‌های دیگر آنان همراهی و همزیستی مهربانانه قومیت‌های مختلف در این استان است که کاملاً مشهود و بارز است.

ایشان با بیان اینکه نشاط و سرزندگی از انقلاب تا به امروز در سراسر کشور وجود داشته است و دارد تاکید کردند: این موهبتی بزرگ است برای ملتی که درصدد ترقی و حرکت رو به جلو و به دنبال حیات طیبه است.

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر این که برای رسیدن به قله‌ها باید یک نقشه راه وجود داشته باشد بیان فرمودند: اول باید یک نقشه راه وجود داشته باشد تا حرکت، هدف و چشم انداز معلوم باشد، بعد هم فهم درست و رصد کردن دایمی این حرکت جزو مسایل اصلی امروز ماست که نخبگان کشور وظیفه این رصد کردن دایمی را بر عهده دارند و باید به این مسایل اصلی توجه داشته باشیم.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هدف کلیدی ملت ایران پیشرفت بر منطق اسلام است، گفت: اگر بخواهیم هدف های ملت ایران را در یک مفهوم خلاصه کنیم آن مفهوم کلیدی پیشرفت است اما پیشرفتی که منطبق بر اسلام است و نه تعاریف غربی.

ایشان ضمن تعریف پیشرفت منطبق بر اسلام فرمودند:  پیشرفت اسلامی چند بعد دارد که شامل پیشرفت علمی، پیشرفت اخلاقی، پیشرفت درعدالت، پیشرفت دررفاه عمومی، پیشرفت اقتصادی،پیشرفت در عزت، پیشرفت در اعتبار بین‌المللی و پیشرفت در استقلال سیاسی و پیشرفت در عبودیت و تقرب به خداوند متعال می‌شود و این پیشرفتی است که هدف نهایی ما است و رصد کردن مرحله پیشرفت ماموریت نخبگان است.

ولی امر مسلمین با تاکید بر اینکه قضاوت من از پیشرفت کشور قضاوتی مثبت است، افزودند: پیشرفت ملت و کشور هیچگاه به سوی قله مورد نظر متوقف نشده است اما نقطه ضعف‌های وجود داشته که نخبگان باید آن را شناسایی و به این پیشرفت کمک کنند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA