امكان ادامه تحصیل مشمولان خدمت سربازی

 رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: امكان به كارگیری همه سربازان در محل سكونتشان وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، سردار سیدحمیدصدرالسادات درباره طرح به كارگیری سربازان در استان محل زندگی‌شان به ایسنا گفت: اینكه حتما همه سربازان در محل سكونتشان به كار گرفته شوند، امكانش وجود ندارد.

وی با اشاره به تفاوت جمعیت در هر یك از استان‌های كشور، خاطرنشان كرد: به عنوان مثال شاید در خصوص سربازان مورد نیاز در مرزبانی یك استان، تعداد نیروی بیشتری از سربازان آن استان نیاز باشد كه بنابراین طبیعی است كه باید این تعداد نیرو را از شهرهای دیگر تامین كرد.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا با تاكید بر اینكه حداكثر تلاشمان بر این است كه سربازان در استان محل سكونت خودشان یا نزدیك‌ترین استان به كار گرفته شوند، گفت: تصمیم‌گیری در این خصوص بعد از طی‌كردن دوران آموزشی انجام می‌شود.

صدرالسادات دربار تسهیلات جدید در نظر گرفته شده برای سربازان نیز به ایسنا گفت: در حال حاضر بهترین خبر خوشی كه می‌توانم به سربازان بدهم كه البته در گذشته نیز مطرح شده بود، این است كه شرایط و ضوابط قانون جدید، شرایط بهتری را برای سربازی آنان پیش‌بینی كرده است.

وی با بیان اینكه این تسهیلات در زمینه تحصیلات عالی محسوس‌تر است، گفت: از زمان اجرای قانون جدید دیگر مانعی برای ادامه تحصیل مشمولان وجود ندارد و فارغ‌التحصیلان یك سال فرصت دارند كه بعد از اتمام تحصیلشان خود را برای انجام خدمت وظیفه عمومی معرفی كنند.

به گفته رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا، در حال حاضر برای شرایط ورود به دانشگاه مشمولان نیز شرط كنكور برداشته شده و آنان در صورت پذیرش در موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم می‌توانند نسبت به دریافت معافیت تحصیلی اقدام كنند.

صدرالسادات گفت: در گذشته موالید ذكور از ابتدای سالی كه وارد 19 سالگی می‌شدند، به عنوان مشمول در نظر گرفته می‌شده، اما در قانون جدید این قانون از ابتدای ماهی است كه به سن 19سالگی وارد می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی مركز رسیدگی به امور پزشكی مشمولان خارج از كشور در دوبی نیز گفت: اخیرا بیمارستانی در دوبی با همكاری جمعیت هلال‌احمر به عنوان بیمارستان تخصصی این كار مشخص شد كه مشمولان خارج كشور برای رفع امور پزشكی خود می‌توانند به این بیمارستان مراجعه و مدارك و سوابقشان از این طریق به دست ما برسد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA