اجرایی شدن شناسه كسب و كار از 15 مهرماه

 وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که با هدف تسهیل کار بنگاه‌ها و جلوگیری از ورود داده‌ها و اطلاعات موازی و یکپارچه ‌سازی اطلاعات حوزه صنعت، معدن و تجارت، شناسه کسب و کار از 15 مهر ماه جاری اجرایی می‌شود.

ˈمهدی غضنفریˈ افزود: ارائه هرگونه خدمات به بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنفی که از این وزارتخانه دارای مجوز هستند از تاریخ اعلام‌ شده به بعد در همه سازمان‌های استانی، ستاد وزارتخانه، سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های تابعه تنها منوط به داشتن شناسه کسب و کار خواهد بود.

وی اظهار کرد: با توجه به قانون استفاده حداکثری از توان داخل که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و از سوی ریاست‌ جمهوری نیز ابلاغ شده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شد با راه‌اندازی سامانه‌ای که در دوره‌های متوالی به ‌روز می‌شود، آخرین توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی را جهت آگاهی بخش‌های مختلف کشور ارائه کند.

غضنفری افزود: این شناسه زیر ساخت اطلاعات صنعت و معدن است و بر اساس این بخشنامه، واحدهای صنعتی بالای 50 نفر و همه واحدهای معدنی، باید آمار تولید، توزیع، فروش، ذخیره ‌سازی و اشتغال و صادرات خود را به همراه سایر اطلاعات مورد نیاز به‌ صورت ماهانه و از طریق سامانه‌های اعلامی، در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند.

وی خاطر نشان کرد: سایر واحدهایی که مشمول این بند نیستند نیز لازم است آمار و اطلاعات تولید، اشتغال و صادرات خود را هر سه ماه یک بار در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند.

وی تاکید کرد: اگر ارائه اطلاعات از سوی این واحدها صورت نپذیرد، شناسه آنها غیرفعال شده و ارائه خدمات به واحدها امکان پذیر نخواهد بود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA