دیدار رییس جمهور با ایرانیان مقیم آمریکا

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه فرهنگ ملت ایران همواره جهانی بوده است، تصریح کرد: سنتها، تصمیمات و اندیشه ملت ایران در تمام طول تاریخ به نفع کل بشریت بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ،محمود احمدی نژاد شامگاه یکشنبه به وقت محلی در دیدار ایرانیان مقیم آمریکا با بیان اینکه ملتهای بسیاری در ول تاریخ و در مقاطع مختلف درخشیدند، اما فقط ملت ایران است که از گذشته تا امروز همچنان می درخشد و خواهد درخشید، گفت: فرهنگ و تمدن ملت ایران همه عناصر ماندگاری را در درون خود دارد و این سنت الهی است که هر چه به حال بشریت مفید است، ماندگار باشد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه مهمترین ویژگی فرهنگ و تمدن ایرانی این است که انسان مدار است، افزود: آداب، رسوم و اندیشه ملت ایران همواره برای انسان و در خدمت تعالی و شکوفایی انسان بوده است.
احمدی نژاد اظهار داشت: در فرهنگ اصیل ایرانی به جای پرداختن به ظواهر به حقیقت انسانی انسانها توجه شده است و همه زوایای این فرهنگ، مشحون از زیبایی ها و مولفه هایی است که در خدمت تعالی خصائل انسانی هستند.
رئیس جمهور فرهنگ ایرانی را سرشار از عشق و محبت دانست و تصریح کرد: نامگذاری ایام در فرهنگ ایرانی یکی از جلوه گاههای تجلی ویژگی های منحصر به فرد این فرهنگ است؛ آنجا که آغاز فصل دانایی آموختن مهر نامیده شده یا نوروز که از زیباترین سنتهای بشری برای بازگشت به خود و بالاترین نوید برای روزی است که انسانها طعم انسانیت واقعی را خواهند چشید.
احمدی نژاد حق پذیری را دیگر ویژگی ملت ایران عنوان و خاطرنشان کرد: ملت ایران هیچگاه تعصب قومی و نژادی نداشته و همواره حق پذیر بوده است که نمونه احسن آن در پذیرش اسلام از سوی این ملت مشاهده می شود.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه این سخنان به معنای نفی دیگر فرهنگها نبوده و صرفا توصیف فرهنگ ایرانی است، گفت: ملت ایران همواره به دنبال پیشرفت بوده و هیچگاه در توحش زندگی نکرده و همیشه لیاقت نشست بر قله ها را داشته است؛ ملت ایران هزار سال قبل افرادی نظیر ابن سینا و ابوریحان بیرونی را تحویل جامعه بشریت داده است و فقط ملتی می تواند چنین بزرگانی تربیت کند که خود در اوج باشد.
احمدی نژاد با بیان اینکه ملت ایران هرگز در هیچ زمانی در دفاع از خود تردیدی نداشته است، ادامه داد: همه فرهنگهای مهاجم به فرهنگ ملت ایران در دل این فرهنگ هضم و ذوب شده اند و عده ای صهیونیست بی فرهنگی که امروز ملت ایران را تهدید می کنند هرگز در معادلات ملت ایران به حساب نیامده و نمی آیند.
رئیس جمهور اظهار داشت: ملت ایران البته در مقاطعی تحت فشار قرار گرفته و دچار ضعف شده است اما وقتی کمترین فرصتی یافته است به سرعت عقب ماندگی های خود را جبران کرده و امروز نیز در مسیر رشد و کمال به سرعت در حال پیشرفت است.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه فرهنگ ملت ایران همواره جهانی بوده است، تصریح کرد: سنتها، تصمیمات و اندیشه ملت ایران در تمام طول تاریخ به نفع کل بشریت بوده است و بنابر برخورداری از این ویژگی ها، تنها ملتی است که ظرفیت قرار گرفتن در مصدر مدیریت جهانی را دارا بوده و رقیب اصلی کسانی است که امروز در مصدر مدیریت جهان قرار دارند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA