اعلام حداکثر سن مهلت مجاز برای معافیت تحصیلی

 معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام کرد:حداکثر مهلت مجاز برای برخورداری از معافیت تحصیلی برای دانش آموزان تا پایان 20 سالگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، سرهنگ پاسدار ˈمحمد رضا اکبر حلواییˈدر زمینه سال های مجاز تحصیل در مقطع متوسطه افزود:به منظور فراهم آوردن شرایط مناسب برای تحصیل مشمولانی که براساس قانون قبل برای خود برنامه ریزی کرده بودند تسهیلاتی پیش بینی شده است .

وی اظهار داشت : براساس تصمیمات اتخاذ شده مشمولانی که درمهر ماه سال 91 در پایه های دوم متوسطه و بالاتر به تحصیل اشتغال می یابند متناسب با رشته های تحصیلی ، برای رشته های کار و دانش و فنی - حرفه ای حداکثر تا پایان 22 سالگی و برای رشته های نظری که دارای دوره پیش دانشگاهی هستند حداکثر تا پایان 24 سالگی می توانند به تحصیل ادامه دهند.

سرهنگ حلوایی درباره مشمولانی که از مهر ماه سال 91 در پایه اول متوسطه به تحصیل اشتغال می یابند، ادامه داد:این گونه مشمولان حداکثر تا پایان 20سالگی مجاز به تحصیل هستند و پس از آن، در مهلت یکساله معرفی خود به وظیفه عمومی قرار می گیرند.

معاون مشمولان و امور معافیت های این سازمان گفت : به منظور مساعدت برای فراغت از تحصیل مشمولان دانش آموز ، برابر هماهنگی بعمل آمده با وزارت آموزش و پرورش ، مشمولانی که در زمانهای تعیین شده موفق به فراغت از تحصیل نشده اند می توانند در مهلت یکساله معرفی خود به وظیفه عمومی ، بدون بهره مندی از معافیت تحصیلی به تحصیل ادامه دهند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA