اعلام نوبت زایران عتبات عالیات دوم مهرماه

سازمان حج و زیارت با اشاره به آغاز پیش ثبت نام عتبات عالیات اعلام کرد:دوم مهرماه امسال قرعه کشی انجام و نتایج آن در روز دوشنبه سوم مهرماه بر روی سایت پیش ثبت نام قابل رویت خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری، پیش ثبت نام عتبات عالیات از ساعت 8 صبح روز شنبه هجدهم شهریور آغاز و تا ساعت 24 روز جمعه سی و یکم شهریور ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش ، متقاضیان تشرف به عتبات عالیات از بیست و هفتم مهر تا بیست و نهم آذرماه سال جاری می توانند با تکمیل فرم مربوطه در سایت پیش ثبت نام به آدرس (http://atabat.haj.ir) برای خود و همراهان پیش ثبت‌نام کنند.

بر این اساس، روز شنبه یکم مهرماه همین سال، مشخصات ثبت شده متقاضیان با پایگاه ثبت احوال کشور مطابقت داده شده و افرادی که اطلاعات آنها مغایرت داشته باشد از سیستم حذف خواهد شد.

هم چنین روز یکشنبه دوم مهرماه امسال قرعه کشی انجام و نتایج آن در روز دوشنبه سوم مهرماه بر روی سایت پیش ثبت نام قابل رویت خواهد بود.

بنابراین اعلام سازمان حج و زیارت، متقاضیان می توانند به یکی از دو روش زیر نسبت به پیش ثبت نام عتبات عالیات اقدام کنند:

الف- پیش ثبت نام گروهی، از 1 تا 7 نفر (ثبت نام در این روش حداقل 1 نفر و حداکثر تا 7 نفر است )

ب- پیش ثبت نام گروهی، فقط 35 نفره (ثبت نام در این روش می بایست حتماً 35 نفر کامل باشد)

سازمان حج در اطلاعیه خود تاکید کرد: افرادی که به ثبت نام 35 نفره اقدام می کنند درصورتی که تعدادی از آن ها منصرف یا از آن گروه خارج شوند یا گروه جدید تشکیل دهند و عدد گروه قبلی به کمتر از 25 نفر تقلیل یابد؛ آن گروه اولیه حذف شده و در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.

بر این اساس فقط 15درصد ظرفیت اعزام، اختصاص به اعزام های گروهی 35 نفره دارد و پیشنهاد شده است برای آن که هم وطنان از امکان بیشتری برای تشرف بهره مند شوند، در گروه های حداکثر تا 7 نفر ثبت نام کنند.

هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان(کد ملی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج شوند.

هر نفر فقط یک بار و در یک گروه می تواند (بعنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت‌نام نماید و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد، می تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت کند که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA