ارزان شدن شیرخام و لبنیات از امروز

 معاون برنامه ریزی استاندارتهران ضمن بیان جزئیات جلسه ویژه‌ای که به منظور ساماندهی قیمت شیرخام و لبنیات در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، از کاهش قیمت لبنیات از امروز دوشنبه خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مهر، نعمت الله ترکی  درخصوص جلسه روز یکشنبه که با حضور مسئولان مربوطه به منظور ساماندهی وضعیت قیمتی شیرخام و لبنیات برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه قرار شد برای رفع مشکل نقدینگی کارخانجات تولید فرآورده های لبنی آنها چک مدت دار 2 ماهه به شرکت پشتیبانی امور دام بدهند تا این شرکت در اسرع وقت 3 نهاده اصلی را با نرخ مصوب به دامداران تحویل دهد.

وی افزود: براین اساس شرکت پشتیبانی امور دام موظف شد به ازای هر تن شیرخام 190 کیلوگرم نهاده کنجاله سویا، 245 کیلوگرم نهاده ذرت و 245 کیلوگرم نهاده جو را در اختیار دامداران بگذارد.

به گفته معاون برنامه ریزی استاندار تهران، قیمت هرکیلوگرم نهاده کنجاله سویا 900 تومان تحویل انبار استان و با احتساب کرایه حمل از انبار استان تا دامداری 930 تومان، قیمت هرکیلوگرم نهاده ذرت 600 تومان تحویل انبار استان و با احتساب کرایه حمل از انبار استان تا دامداری 630 تومان و قیمت هرکیلوگرم نهاده جو 590 تومان تحویل انبار استان و با احتساب کرایه حمل از انبار استان تا دامداری 620 تومان برآورد می شود.

وی همچنین درخصوص تامین نهاده سبوس گندم گفت: در رابطه با تامین نهاده سبوس گندم برای دامداریها نیز در این جلسه مقرر شد برخی از کارخانجات تولید آرد که تاکنون این نهاده را به دامداران تحویل نداده اند، هرچه زودتر به ازای هرتن شیر خام 190 کیلوگرم نهاده سبوس گندم را با قیمت هرکیلوگرم 250 تومان تحویل انبار استان دهند که با احتساب کرایه حمل از انبار تا محل دامداری قیمت هرکیلوگرم نهاده سبوس گندم درحدود 280 تومان برای دامداران محاسبه می شود.

ترکی افزود: براساس توافق صورت گرفته، اگر چنانچه کارخانجات تولید آرد از تحویل نهاده سبوس گندم به هرنحوی به دامداران خودداری کنند، برابر مقررات جاری با آنها برخورد تعزیراتی خواهد شد.

وی در ادامه درباره تعهد انجمن صنفی صنایع فرآورده های لبنی ایران نسبت به عرضه محصولات خود با نرخ مصوب گفت: از سویی دیگر کارخانجات تولید فرآورده های لبنی موظف شدند براساس تفاهم نامه 2 ماه گذشته ای که با مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد کرده اند، محصولات لبنی "شیر900 گرمی نایلونی با 1.5 درصد چربی با قیمت 900 تومان، ماست 900 گرمی با داشتن 1.5 درصد چربی با قیمت 1300 تومان و پنیر یو.اف 400 گرمی با قیمت 2400 تومان" را در بازار عرضه کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد که کارخانجات تولید فرآورده های لبنی 50 درصد محصولات دیگرخود را که شامل محصولات لبنی پرچرب می شود را با نرخ گذاری سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت به بازار عرضه کنند.

وی افزود: سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قرار است نرخ مصوب را به سراسر کشور ابلاغ کند تا همه کارخانجات لبنی در سراسر کشور محصولات خود را با نرخ مصوب به بازار عرضه کنند.

ترکی هشدار داد: دراین رابطه تیمهای بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت از امروز در کارخانجات تولید فرآورده های لبنی مستقر می شوند تا در نحوه قیمت گذاری محصولات با نرخ مصوب نظارت کرده و با متخلفان برخورد تعزیراتی کنند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA