راه اندازی پایگاه اقتصادی در كشور

 رییس كل سازمان امور مالیاتی از راه اندازی پایگاه اطلاعات اقتصادی دركشور خبر داد و گفت:با راه اندازی این پایگاه تمام فعالیت ها و حتی جریان فعالیت های اقتصادی رصد و اطلاعات جمع آوری می شود.

 

' علی عسكری '، با تاكید بر اهمیت اطلاعات اقتصادی و شفافیت اقتصادی برای شناسایی منابع مالیاتی، گفت: دستیابی به اطلاعات اقتصادی از رویكرد های سازمان امور مالیاتی است و بستر آن درماده 120 قانون بودجه سال جاری فراهم شده است.

وی یادآورشد: بر همین اساس سازمان امور مالیاتی بستر های راه اندازی پایگاه اطلاعات اقتصادی كشور را فراهم كرده تا در چارچوب آن تمام اطلاعات فعالیت های اقتصادی و جریان فعالیت هایی كه در اقتصاد انجام می شود، جمع آوری شود.

معاون وزیر امور اقتصادی ودارایی گفت: سازمان امور مالیاتی با راه اندازی این پایگاه به منابع درآمدی كه در اقتصاد وجود دارد دسترسی خواهد داشت و این امر به شفافیت فعالیت های اقتصادی كمك می كند.

رییس كل امور مالیاتی دستیابی به عدالت مالیاتی را یكی از اهداف راه اندازی این پایگاه اطلاعاتی عنوان كرد و افزود: درشرایط فعلی به لحاظ دسترسی نداشتن به اطلاعات و شفافیت اقتصادی در كشور فرار مالیاتی در برخی از مشاغل وجود دارد و این امر عدالت مالیاتی را خدشه دار كرده است.

عسكری، همچنین تحقق عدالت مالیاتی را از رسالت های سازمان مالیاتی كشور دانست و اظهار امیدواری كرد با برنامه ریزی های انجام شده به این هدف دست یابیم.

وی ادامه داد: معتقدم با توجه به توصیه قانون برنامه پنجم توسعه و دستور العمل ابلاغی و همچنین اقدامات انجام شده عدالت مالیاتی در كشور تحقق یابد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA