اعلام ضوابط نظارت بر چاپ و انتشار علائم روی لباس‌ها

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد از تدوین و اعلام آیین‌نامه نظارت بر چاپ و انتشار نمادها روی کالا، لباس و لوازم‌التحریر تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس ،حمید شاه‌آبادی اظهار داشت: شورای نظارت بر علائم و نشانه‌های روی البسه، لوازم‌التحریر و کالاهای مشابه آیین‌نامه ای دارد که سال قبل در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید اما متاسفانه این شورا تشکیل نشد تا اینکه با تماس‌های مکرر از سوی معاونت هنری وزارت ارشاد یک ماه پیش جلسه این شورا تشکیل شد و اعضای آن به عنوان نماینده دستگاه‌های مختلف انتخاب شدند.

وی افزود: در حال حاضر یک کمیسیون تخصصی در حال تنظیم آئین‌نامه اجرایی است و دبیرخانه شورا نیز درمحل معاونت هنرهای تجسمی تشکیل شده است.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ابلاغ این آئین‌نامه برای اجرا در لوازم‌التحریر مدارس سال جدید گفت:‌ از آنجایی که شورا یک ماه پیش تشکیل شده و به خاطر محدودیت زمانی، این شورا خروجی برای سال تحصیلی جدید نخواهد داشت اما تا یک ماه آینده آئین‌نامه آن تدوین و ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: ما در این آئین‌نامه به دنبال ثبت علائم خاص که نشان دهنده فرهنگ و تمدن ایران باشد هستیم. علاوه بر آن باید فرایند ثبت قانونی و مالکیت معنوی نمادها و شاخص‌های بومی را طی کنیم.

شاه‌آبادی تاکید کرد: راه‌حل‌های تشویقی و ایجابی و حمایت از تولیدکنندگان کالاها در این آئین‌نامه مد نظر قرار گرفته است که امیدواریم با حمایت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت نمادهای ملی بر روی لوازم‌التحریر، البسه و کالاهای وابسته توزیع شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA