اعلام حق فنی داروخانه های خصوصی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعرفه های حق فنی داروخانه های خصوصی هم اکنون در دولت در حال بررسی است و امیدوارم نتیجه این بررسی ها در روز داروسازی -پنجم شهریور ماه جاری -به عنوان هدیه از طرف دولت به داروسازان اعلام شود.

به گزارش ایرنا، مرضیه وحید دستجردی یادآور شد: تعرفه های حق فنی داروخانه های بخش دولتی پیش تر اعلام شده بود.

وی خاطرنشان کرد: داروسازان اکنون در کشور در مسایل علم و فناوری، نقش بزرگی ایفا می کنند.

وزیر بهداشت گفت: امروز بسیاری از داروخانه ها به صورت 24 ساعته، خدمات خود را ارایه می کنند به گونه ای که در همه نقاط کشور، دارو به آسانی در دسترس مردم قرار دارد.

دستجردی یادآور شد هم اکنون بیش از هشت هزار داروخانه در سراسر کشور فعالیت دارند که بسیاری از این داروخانه ها، داروخانه های خاص هستند و داروهای سرطان و بیماری های خونی و صعب العلاج را عرضه می کنند.

وی تاکید کرد خدمات داروسازی در کشور، خدمات شایان تقدیر و تشکر است.

وزیر بهداشت در ادامه به بدهی داروخانه ها اشاره کرد و گفت: سازمان های بیمه گر، بدهی هایی به داروخانه ها دارند و به همین دلیل نقدینگی داروخانه ها اندک است.

دستجردی افزود: همچنین نقدینگی برخی شرکت های دارویی که در تولید دارو و یا واردات مواد اولیه دارویی از خارج کشور فعال هستند، کم است.

وی اظهار امیدواری کرد مشکل پایین بودن نقدینگی داروخانه ها با همت و عزم سازمان بیمه گر، حل شود.

همچنین تعرفه حق فنی داروخانه ها - خدمات دارویی- مبلغی است که دکتر داروساز به عنوان مسئول فنی داروخانه به ازای ارائه خدماتی و همچنین توضیح شیوه مصرف دارو به بیمار از وی اخذ می کند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA