اتصال مراكز مخابراتی مناطق زلزله زده به شبكه سراسری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تمامی مراكز مخابراتی مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی به جز دو مركز به شبكه سراسری متصل هستند.

 

'رضا تقی پور' روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: تمامی شبكه مخابراتی این مناطق پس از وقوع زلزله مورد بررسی قرار گرفته اند.

وی یادآور شد: به جز دو مركز مخابراتی آسیب دیده سایر مراكز به شبكه سراسری متصل هستند و چادرهای مخابراتی نیز برای برقراری ارتباط روستاها و مناطق زلزله زده برپا شده اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اپراتورها نیز در روزهای ابتدایی وقوع زلزله با حضور در مناطق زلزله زده اقدام به توزیع رایگان سیم كارت و گوشی كردند كه جای تقدیر دارد.

تقی پور همچنین در پاسخ به سوالی در مورد برنامه های این وزارتخانه در هفته دولت اظهار داشت: بیش از دو هزار طرح در استان های مختلف در زمینه توسعه مراكز مخابراتی و ایستگاهی در هفته دولت افتتاح می شوند.

وی همچنین درمورد پرداخت معوقات كاركنان مخابرات روستایی تصریح كرد: پرداخت معوقات پس از سال 1388 برعهده دولت است كه طی جلسه ای با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی مقرر شد معوقات كاركنان مخابرات روستایی كه دارای سابقه همكاری هستند، براساس سوابق محاسبه و تامین اجتماعی پرداخت كند.

وی یادآور شد: از میان هشت هزار نفری كه معوقات باید به آنها پرداخت شود، در حال حاضر اقدامات لازم برای پرداخت معوقات سه هزار و 500 نفر انجام شده است و مابقی در حال انجام است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مخابرات پس از واگذاری ها به بخش خصوصی طرف قرارداد نیست ومی بایست سازمان واگذار كننده نسبت به این موضوع اقدام كند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA