وقوع زلزله 6/2 ریشتری در شهرستان اهر

فرماندارشهرستان اهرگفت:زلزله به 62 روستای مسیر جاده اهر- گویجه بئل واهر- ورزقان آسیب جدی رسانده است.

رضا صدیقی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: پنج روستای اهر كاملاً ویران شده و به 40 روستا خسارت بیش از 70درصدی وارد شده و مابقی نیز بالای 30 درصد خسارت دیده اند.

وی گفت:بافت مصالح اكثر روستاها سنتی است و این مورد به بروز آسیب های شدید ناشی از زلزله منجر شده و در خود شهر اهر 25 درصد اماكن عمومی، ابنیه، ساختمان های اداری و مناظر مسكونی آسیب دیده است.

وی افزود: گروه های كارشناسی و نمایندگان حوادث غیر مترقبه به روستاها اعزام شده اند تا ضمن بررسی خسارات وارده در كمترین زمان ممكن عملیات مرمت و بازسازی اماكن روستایی آغاز شود.

فرماندار اهر گفت: همه اماكن ورزشی و سالن ها و مدارس شهر اهر برای آسایش شهروندان آماده شده و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

وی ابراز كرد: تانكرهای آب رسانی به كلیه روستاها ارسال شده و بالغ بر 500 تخته چادر نیز همراه با مایحتاج ضروری در بین روستاییان توزیع شده است.

عصر روز شنبه دو زمین لرزه به بزرگی شش و دو دهم درجه ریشتر و شش درجه ریشتر به ترتیب شهرستان های اهر و ورزقان در آذربایجان شرقی را لرزاند.

این دو شهرستان به ترتیب با 150 و 50 هزار نفر جمعیت در 116 و 97 كیلومتری شمال شرقی تبریز مركز استان آذربایجان شرقی قرار دارند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA