كسب نخستین مدال طلای كاروان ایران توسط حمید سوریان در المپیك 2012

درخشش حمید سوریان و كسب نخستین مدال طلای تاریخ كشتی فرنگی ایران در مسابقات المپیك نه تنها باعث خوشحالی مردم ایران شد بلكه روحیه كاروان ورزشی ایران را نیز برای كسب مدال های رنگارنگ مضاعف كرد.

محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان كشورمان كه از نزدیك شاهد كشتی های حمید سوریان بود، پس از قهرمانی وی، گفت: این پیروزی ارزشمند باعث تقویت روحیه همه ورزشكاران كشورمان می شود و انگیزه آنان را برای كسب مدال دو چندان می كند.

وی با تبریك به حمید سوریان و ملت ایران افزود: 'از اینكه یكدلی، وحدت و همت و اقتدار توانست بارقه امید را در كسب افتخارات دیگری فراهم كنم خدا را شاكرم و عزت روز افزون همه ورزشكاران عزیز را از خداوند متعال مسالت دارم.'

'محمد علی آبادی' رییس كمیته ملی المپیك كشورمان نیز با تبریك پیروزی حمید سوریان در مسابقات وزن 55 كیلوگرم كشتی فرنگی المپیك تاكید كرد كه این مدال طلا روحیه و انرژی مضاعفی به كاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران بخشید و می تواند نوید بخش موفقیت های بیشتری طی روزهای آینده باشد.

دبیركل كمیته ملی المپیك كشورمان نیز در گفت و گو با ایرنا ضمن ابراز خوشحالی از كسب نخستین مدال طلای كاروان ایران در شب نخست مسابقات كشتی فرنگی تاكید كرد: این پیروزی ارزشمند وضعیت كاروان ایران را متحول خواهد كرد و طلیعه ای برای مدال آوری سایر ورزشكاران خواهد شد.

بهرام افشارزاده افزود: حركت امشب سوریان افتخار آفرین بود و به دیگر ورزشكاران این نوید را داد كه با همت و غیرت می توانند به مدالهای طلایی دست یابند.

وی گفت: حركت رو به جلوی كاروان ایران شروع شده است و بسیاری از چشم ها از این پس به عملكرد كاروان ایران در رشته های وزنه برداری، كشتی آزاد و فرنگی و تكواندو خواهد بود كه امیدوارم طی روزهای آینده آنها هم خبرهای خیلی خوبی برای ملت ایران به ارمغان بیاورند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA