فاز نخست شبكه ملی اطلاعات تا شهریورماه اجرایی می شود

 وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : شبكه ملی اطلاعات از سه فاز تشكیل شده است و فاز اول این شبكه تا پایان شهریورماه اجرایی می‌شود.

دكتر'رضا تقی‌پور' در حاشیه همایش هم‌اندیشی توسعه فناوری‌های پایه شبكه ملی اطلاعات در جمع خبرنگاران افزود : بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه ، شبكه ملی اطلاعات باید تا پایان این قانون ( سال 95 ) راه اندازی شود كه براین اساس فاز اول این شبكه تا پایان نیمه اول امسال اجرایی می شود .

وی افزود: شبكه ملی اطلاعات یك شبكه گسترده فرابخشی است كه با ظرفیت بالا، پاسخگوی همه نیازها از جمله ارزش افزوده و خدمات الكترونیكی در كشور خواهد بود.

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد كه فاز نخست شبكه ملی اطلاعات شامل فعالیت های زیربنایی است و در این فاز تفكیك زیرساخت‌ها بین شبكه‌های داخلی و شبكه اینترنت انجام می‌شود .

تقی پور گفت : فاز دوم شبكه ملی اطلاعات تا پایان سال 91 به اتمام می‌رسد كه در بخش توسعه مراكز داده‌ای در دستور كار است . مقدمات اجرایی شدن این فاز در حال حاضر در كشور آغاز شده است.

وزیرازتباطات افزود : مرحله سوم شبكه ملی اطلاعات شامل 'تكمیل مدیریت بومی' است كه در این مرحله نرم‌افزارها و به ویژه نرم‌افزارهای امنیتی و مدیریت شبكه در داخل كشور ایجاد می‌شود كه در حال حاضر نیز بسیاری از مقدمات اجرای این مرحله آغاز شده است.

تقی‌پور خاطرنشان كرد كه در حال حاضر بسیاری از استان‌ها آمادگی اتصال را به شبكه ملی اطلاعات دارند ودر مرحله اول تمامی دستگاه‌های دولتی به شبكه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

همایش هم‌اندیشی توسعه فناوری‌های پایه شبكه ملی اطلاعات امروز - یكشنبه - با حضور جمعی از مسئولان حوزه فناوری اطلاعات در دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار شد .

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA