تاكید رییس جمهور بر توقف صادرات نفت خام

رییس جمهوری با بیان این كه ملت ایران ملتی بزرگ است و آستین ها را برای رسیدن به قله های پیشرفت بالا زده است، گفت: زمانی كه یك ملت تصمیم به حركت بگیرد هیچ قدرتی در عالم نمی تواند جلوی آن بایستد.

محمود احمدی نژاد در آیین بهره برداری از طرح های بنزین سازی و بهینه سازی فرایند و بهبود كیفیت فراورده های پالایشگاه شهید تندگویان تهران، افزود: یك ملت وارد هرعرصه ای شود تحول ایجاد می كند.

 رییس جمهوری با قدردانی از مجموعه صنعت نفت اظهار داشت: در سخت ترین و حساس ترین لحظه های تاریخ، كاركنان این صنعت ایستادند، شهید شدند، اما اجازه ندادند جریان اصلی اقتصاد كشور دچار مشكل شود.

احمدی نژاد با اشاره به این كه سه سال و نیم قبل در جمع همكاران صنعت نفت مطلبی را بیان كرده است، اظهار داشت: در آن زمان گفته بودم كه به نظرم هنوز پروسه ملی شدن صنعت نفت تكمیل نشده است.

وی با بیان این كه استعمارگران به گونه ای حلقه ها را بسته بودند كه بیشترین منافع نفت به جیب خودشان برود، تصریح كرد: قیمت نفت اقتصادی نیست بلكه سیاسی است چرا كه اگر بنا باشد قیمت نفت متناسب با قیمت سایر كالاها باشد بسیار بیشتر از قیمت كنونی خواهد بود.

احمدی نژاد ادامه داد: نفت كشورمان ملی شد اما روند ملی شدن تكمیل نشد و زمانی تكمیل می شود كه صفر تا صد منافع نفتی در جیب ملت ایران باشد.

وی در عین حال اضافه كرد كه امروز متخصصان صنعت نفت ایران با عزم الهی به سمتی حركت می كنند كه حلقه ها را كامل كنند.

رییس قوه مجریه با بیان این كه از نفت به عنوان یك حربه سیاسی علیه تولیدكنندگان استفاده می شود، افزود: 'اگر همه پُر روهای تاریخ به صف بایستند سلطه گران امروز در پُِِر رویی سرآمد همه هستند. '

رییس جمهوری خاطر نشان كرد: امروز حركت خوبی در حال انجام است و در تمامی بخش های صنعت نفت شور و نشاط حاكم است.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA