كسب مقام ششم تیراندازی المپیك توسط الهه احمدی

رییس كمیته ملی المپیك ایران اعلام كرد كه كسب مقام ششم الهه احمدی بانوی تیرانداز المپیكی ایران كمتر از كسب مدال نیست و بدون شك در المپیك بعدی ورزش بانوان ایران مدال كسب خواهند كرد.

به گزارش كمیته ملی المپیك،علی آبادی با اشاره به رشد ویژه ورزش بانوان ایران دربازیهای المپیكی تاكید كرد:از نظر كمی و كیفی ورزش بانوان ایران درمسابقات المپیك رشد بسیار زیادی داشته و به نظر می رسد با توجه به جایگاه و مسیر رشدی كه بانوان ایران پیدا كرده اند در میادین بزرگ به كسب مدال امیدوارتر باشیم.

وی افزود:اگر این مسیر ادامه یابد قطعا كسب مدال توسط بانوان در رشته های مدال آوری همچون تیراندازی و تیرو كمان و قایقرانی دور از ذهن نیست.

رییس كمیته ملی المپیك با تاكید بر سرمایه گذاری ویژه در ورزش بانوان ادامه داد: ورزش بانوان ایران می تواند با توجه به تاكید بر حفظ حجاب به عنوان الگویی مناسب برای ورزشكاران زن مسلمان معرفی شود كه برای این كار باید سرمایه گذاری ویژه ای در ورزش بانوان و شناخت استعدادهای درخشان آن همت گمارد.

وی افزود:در این راه كمیته ملی المپیك با توجه به ارزش معنوی قهرمانی ورزشكاران زن مسلمان ایرانی و توسعه ورزش بانوان در بعد قهرمانی این الگو را سرلوحه قرار می دهد تا با توجه به روند خوبی كه ورزش بانوان دارد در بایهای المپیك 2016 اولین مدال تاریخ ورزش بانوان ایران را در المپیك كسب كنیم.

نایب رئیس شورای المپیك آسیا در پایان به مسئولان و كادر فنی تیم ملی تیراندازی تبریك گفت و ابراز امیدواری كرد تا با تلاش و كوشش بیشتر و حمایت هر چه مطلوب تر وزارت ورزش و جوانان به همراه كمیته ملی المپیك ، ورزشكاران بانوان كشورمان در المپیك بعدی به مدال دست یابد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA