جوانان ایرانی، كشور را بر بام پیشرفت جهان خواهند نشاند

 رییس جمهوری گفت: جوانان ایرانی، مسوولیت خود را به خوبی می شناسند و با همت خود، كشور را بر بام پیشرفت جهان خواهند نشاند.

'محمود احمدی نژاد' در آیین تجلیل از مدال آوران المپیادهای علمی دانش آموزی كشور از سال های 86 تا 90 در تالار وحدت تهران افزود: به توانمندی های ملت ایران و جوانان كشورمان اطمینان دارم چرا كه هر جا فرصت یافته شده، قله ها فتح شده است.

رییس قوه مجریه تاكید كرد كه امروز باید حصارها را بشكنیم و قله ها را فتح كنیم.

احمدی نژاد با بیان این كه همه باید برای ساختن كشور دست به دست هم دهیم، گفت: دشمنان تمام توان خود را به كار گرفتند تا سیر صعودی ملت ایران را متوقف یا در آن تزلزل ایجاد كنند.

وی با یادآوری این نكته كه این اتفاق موضوع تازه ای نیست و پیش از این، بارها به وقوع پیوسته است، گفت: شیاطین در گذشته نیز بسیج شده اند تا جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند اما راه مقابله با این امر، كار علمی، تلاش، خستگی ناپذیری و حركت است.

رییس قوه مجریه با تاكید بر این كه هر ملت و نسلی، زندگی و آینده خود را می سازد، افزود: این نكته باید همواره مورد توجه باشد كه در هر نقطه كه ایستاده ایم محصول عملكرد گذشته خودمان است.

احمدی نژاد، علم و نخبه بودن را زمانی ارزشمند دانست كه در خدمت جامعه باشد و موجب تواضع فرد شود.

وی ادامه داد: دانشی كه موجب تواضع نشود، علم نیست و موجب سقوط انسان می شود.

رییس جمهوری، علم و حلم را از یك جنس دانست و تصریح كرد: به موازات تلاش علمی باید تواضع، خدمت و بدهكاری به جامعه داشته باشیم و این علم ما را ارزشمندتر می كند.

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود این نكته را به مسوولان یادآور شد كه هر چه برای عالمان، دانشمندان، نخبگان، نوآوران و پژوهشگران كار كنیم برای بهبود وضعیت خود، ایران عزیز و تمامی بشریت تلاش كرده ایم.

وی با تاكید بر این كه دولت حامی نخبگان است خطاب به مسوولان یادآور شد كه نخبه پروری امری نیست كه تنها به یك نهاد محول شود. خانواده، پدر، مادر، اصحاب تجارت، صنعت و سیاست نیز باید به آن توجه كنند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA