• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

شناسایی ویروس فیلم برای نخستین بار در ایران

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توانمندی متخصصان داخلی و توانایی بالای کشورمان در این حوزه گفت: ایران اولین کشوری بود که مشخصات بد افزار یا همان ویروس فلیم را شناسایی کرد.

تقی پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی دولت تصریح کرد: با توجه به تدابیر امنیتی به کار گرفته شده در کشور، تاکنون هیچ بدافزاری نتوانسته از دروازه های ورودی و سیستم و شبکه وارد کشور شود و معمولا راه نفوذ آنان از طریق سی دی و فلش مموری بوده است.
وی خاطر نشان کرد: تدابیر امنیتی و حفاظتی در دروازه های ورودی به حدی است که روزانه با حملات چند صد هزار ویروس مقابله می کند و اجازه ورود هیچ بدافزاری را به کشور نمی دهد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: پس از شناسایی بدافزار فلیم، همه دستگاهها را مطلع کرده و نرم افزاری را که بتواند آن را از سیستم ها پاک کند نوشته و در اختیارشان قرار دادیم.
تقی پور اظهار کرد: استکبار جهانی پس از نشست 1+5 با ایران در مسکو، حملات خود را با استفاده از بدافزارها به شبکه های ما افزایش داد اما از آنجایی که هشدارهای لازم ارائه شده بود به لطف خدا توانستیم بدون هیچ آسیبی حملات را دفع و بدافزارها را متوقف کنیم.
وی به مردم عزیزمان توصیه کرد تا از نصب نرم افزارهای امنیتی معتبر بر روی سیستمهای خود غفلت نکنند و همچنین به دستگاههای اجرایی هم هشدار داد تا از اتصال مراکزی که اطلاعات حیاتی در آن ذخیره شده به اینترنت خودداری کنند.
شایان ذکر است بدافزار فلیم مدتی پیش در کشورمان شناسایی شد که از سوی برخی دولتها و یا بطور جامع تر استکبار جهانی با هدف جاسوسی ،جمع آوری اطلاعات و یا اهداف خرابکارانه راهی کشورمان، منطقه و جهان شده بود که به لطف خدا و توانمندی کشورمان در مقابله با اینگونه حملات ناکام ماند.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA