الزام دبیرستانی ها به گذراندن 96 واحد درسی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: گذراندن واحدهای درسی در دبیرستان همانند دانشگاه است و دانش آموزان دبیرستانی موظف به گذراندن 96 واحد درسی هستند و چنانچه در هر درسی نمره لازم را نیاورند دیپلم به آنها داده نمی‌شود. 

به گزارش درگاه خدمات الكترونیكی ایران و به نقل از مهر، ابراهیم سحرخیز با بیان این مطلب گفت: برای سال تحصیلی جدید دانش آموز پایه اول راهنمایی نداریم و دانش آموزان پایه ششم ابتدایی برای سال آینده وارد مقطع راهنمایی میشوند.

وی افزود: با توجه به تالیف و تدوین کتابهای جدید برای پایه ششم ابتدایی، ضروری است که کتابهای پایه اول راهنمایی نیز به صورت کامل تغییر کند.

سحرخیز با بیان اینکه سازمان پژوهش باید اقدامات لازم را برای تالیف کتابهای پایه اول راهنمایی آغاز کند، تصریح کرد: تغییر محتوای کتابهای پایه اول راهنمایی با توجه به تعدد دروس این پایه به مراتب سخت تر از تالیف و تدوین کتاب های پایه ششم ابتدایی است و باید تمرکز بیشتری روی تالیف این کتب انجام شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش همچنین از گستردگی آموزش معلمان پایه اول راهنمایی خبر داد و گفت: دبیران هر درس پایه اول راهنمایی باید پس از تالیف کتاب ها، آموزش های ضمن خدمت ببینند تا برای تدریس کتاب های جدید با مشکلی مواجه نشوند.

به گفته سحرخیز، تالیف کتاب های جدید پایه اول راهنمایی احتمالاً از مهرماه سال تحصیلی جدید شروع خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف واحدهایی که دانش آموزان دبیرستانی موفق به کسب نمره لازم نشده اند گفت: دانش آموزان دبیرستانی می توانند در دروسی که نمره لازم را کسب نکرده اند، آن واحد درسی را در شهریور ماه پاس کنند، اگر شهریور ماه موفق به گذراندن آن درس نشدند، دوباره می توانند آن درس را در مهرماه بگذرانند.

سحرخیز درباره ثبت نام دانش آموزان دبیرستانی توضیح داد: ثبت نام این گروه از دانش آموزان تا 15 تیرماه است و این زمان به هیچ عنوان تمدید نمی شود.

وی ادامه داد: تنها در مواردی استثنایی همچون جابه جایی و نقل مکان،دانش آموزان دبیرستانی می توانند پس از 15 تیرماه ثبت نام کنند که در این موارد نیز دیگر حق انتخاب مدرسه با دانش آموز نیست.

سحرخیز تصریح کرد: همچنین تا پایان تیرماه نیز کار ساماندهی نیروی انسانی و صدور ابلاغیه های آنها باید به اتمام برسد تا بتوان سال تحصلیی جدید را بدون دغدغه آغاز کرد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA