تمام ادیان الهی، احترام پذیرند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در ارتباط با واکنش‌های صورت گرفته درباره اظهارات رحیمی معاون اول رییس جمهور اسلامی ایران گفت: احترام به ادیان الهی بخش لاینفک از آموزه‌های جهان شمول دین مبین اسلام است.

به گزارش درگاه خدمات الكترونیكی ایران و به نقل از اداره اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامین مهمانپرست تاکید کرد، با توجه به این مساله، جمهوری اسلامی ایران برای همه ادیان الهی احترام قایل بوده و به عنوان یکی از بانیان گفت‌وگوی ادیان بزرگ ابراهیمی اسلام، مسیحیت و یهودیت شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه مبارزه با نژادپرستی از اصول ثابت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، افزود: تخریب وجهه دین یهود از طریق تشکل سیاسی صهیونیزم همواره مورد اعتراض آزادیخواهان جهان و حتی پیروان آیین‌ یهودیت قرار گرفته و متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به نژادپرستی، تصور و رویکردی کاملا اشتباه است.

وی یادآور شد: مسلما بین آموزه‌های ادیان آسمانی و تفکرات افراطی نژادپرستانه و ضد حقوق بشری صهیونیزم تفاوت جدی وجود دارد و همانگونه که در اظهارات معاون اول رییس جمهوری آمده است(ما با وجود آنکه برای پیروان حضرت موسی(ع) احترام قائلیم، اما مخالف صهیونیزم جهانی هستیم).

مهمان‌پرست در عین حال اظهار امیدواری کرد کسانی که مدعی مبارزه با نژادپرستی هستند در قبال رفتار کاملا غیرانسانی صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین و نقض حقوق مسلمانان در دیگر نقاط جهان سکوت خود را شکسته و اقدامی جدی به عمل آورند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA