حداکثر اضافه کار کارمندان در ماه 175 ساعت است

 معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: طبق قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه کاری کارمندان حداکثر 175 ساعت در ماه است.

به گزارش خبرگزاری فارس ،عبدالعلی تاجی در مورد محدودیت‌های اضافه‌کاری کارمندان در سال جاری گفت: براساس قانون مدیریت خدمات کشوری همه کارکنان دولت می‌توانند تا 50 درصد حقوق و مزایای خود را در قالب اضافه‌کاری دریافت کنند و 20 درصد کارمندان به تشخیص رئیس دستگاه و با معیار نیاز دستگاه به خدمات آنها از این قاعده مستثنی هستند.

معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور افزود: براساس قانون حداکثر اضافه‌کاری 175 ساعت در ماه است.

وی افزود: قانون اذعان دارد اضافه‌کاری باید در مقابل کار اضافه انجام شود.

تاجی در مورد مطلب برخی رسانه‌ها که گفته بودند محدودیت اضافه‌کاری‌ها برداشته شده است، گفت: قبلا در ضوابط اجرایی قانون بودجه محدودیت‌هایی برای اضافه‌کاری کارمندان وجود داشت که این محدودیت‌ها در ضوابط اجرایی قانون بودجه 91 برداشته شد.

تاجی در مورد تبدیل وضعیت کارمندان شرکتی و ایراد رئیس مجلس به مصوبه دولت گفت: برای رفع این ایرادها پیش‌نویسی از سوی معاونت حقوقی معاونت توسعه مدیریت تهیه شده و به زودی به دولت ارائه می‌شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور افزود: اگر ایرادهای گفته شده برطرف شود،قانون تبدیل وضعیت نیروهای شرکت اجرا می‌شود وگرنه موارد ایراد گرفته شده براساس قانون نحوه اجرای اصل 85 قانون اساسی که مورد ایراد رئیس مجلس قرار گرفته کان‌لم‌یکن تلقی می‌شود.

وی گفت:‌ایرادهای رئیس مجلس هم شکلی و هم ایراد ماهیتی است که بزودی برطرف می‌شود.

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA