آموزش مكالمه عربی در پایگاه اطلاع رسانی بعثه

 مجموعه اطلاعات آموزشی مكالمه زبان عربی مورد نیاز زائران در حج ، عمره و عتبات عالیات به صورت درس های صوتی و تصویری تدوین و در سایت اطلاع‌رسانی بعثه در دسترس عموم قرار گرفته است.

 

حجت‌الاسلام 'روزبه بركت‌رضایی'، مسئول پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری اعلام كرد: برای ایجاد سهولت در برقراری ارتباط زائران ایرانی در، حج تمتع ، عمره مفرده و عتبات عالیات آموزش مكالمه عربی به صورت آموزش صوتی و تصویری ویژه زائران در پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری قرار داده شده است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی حج،و‌ی افزود:این آموزش‌ها شامل 68 عنوان درسی و جلسه ویژه مكالمه عربی است كه توسط بهترین استادان زبان عربی تدوین شده است. این مجموعه قابلیت دانلود دارد و زائران به راحتی می‌توانند با وارد شدن به این پایگاه و دانلود این فایل‌ها به صورت ساده و كاربردی با جملات، اعداد و كلمات كلیدی كه به صورت روزانه حجاج نیازمند آن هستند، آشنا شوند.

حجت‌الاسلام بركت‌رضایی همچنین گفت: در این متون درسی نحوه ارتباط كلامی با زائران جهان اسلام در كشورهای زیارتی جهت ایجاد وحدت اسلامی را آموزش می دهد ، همچنین روش های پاسخ‌گویی به شبهاتی كه امكان دارد در گفت‌و‌گوی یك زائر ایرانی با زائران دیگر كشورها رد و بدل ‌شود در كوتاه‌ترین و جامع‌ترین جملات عربی و با استناد به روایات و كتب اعتقادی آموزش داده می‌شود، از جمله گفت‌و‌گوهایی در رابطه با وجود مقدس حضرت مهدی(عج)، توحید و شرك، توسل و قرآن و مصونیت آن از تحریف، معرفی تشیع و وحدت اسلامی می باشد.

این برنامه كه به همت مدیریت آموزش معاونت امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری تدوین شده است در بخش بانك فیلم و صوت پایگاه اطلاع‌رسانی حج به آدرس www.hajj.ir قابل‌دسترس است.

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA